Mały Warszawiaku, Mała Warszawianko!

Chciałam podzielić się z Tobą pięknem miasta, w którym razem żyjemy. Warszawa jest jak Twój dom, tylko dużo, dużo większa. Możesz tu po prostu bawić się i wypoczywać, spędzać czas z rodziną, z przyjaciółmi, czytać książki lub słuchać muzyki. Są tu budowle większe niż domowe szafy i widoki szersze niż te z Twojego okna. A pod stopami w kolorowy dywan układają się czarne drogi, czerwone ścieżki rowerowe, zielone trawniki, kolorowe klomby i połyskująca w słońcu Wisła. Warszawa to miejsca i ludzie, dlatego jest w ciągłym ruchu i cały czas się zmienia. Obiecuję Ci, że możesz ją odkrywać i zachwycać się nią całe życie.

Książka multimedialna, którą masz przed sobą, jest trochę magiczna. Pokaże Ci miejsca, które już znasz, ale może też zabrać Cię w nieodkryte jeszcze zakątki Warszawy. Jeśli poprosisz kogoś bliskiego, na pewno pojedzie tam z Tobą, a wtedy zobaczysz, jak ciekawe jest Twoje miasto.

Dbaj o nasz wspólny dom. Baw się i biegaj, oglądaj i poznawaj. Warszawa jest cała Twoja. Ona cieszy się, że tu jesteś i tęskni, gdy wyjeżdżasz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz,
Prezydent m.st. Warszawy

Kilka słów o książce „Moje miasto Warszawa”

Publikacja „Moje miasto Warszawa” jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Otrzymują ją... czytaj więcej dzieci, które rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w warszawskich przedszkolach. Po raz pierwszy do rąk ok. 27 tysięcy dzieci trafiła na przełomie 2017 i 2018 r. Jest również dostępna w salach przedszkolnych, a wkrótce znajdziemy ją w miejskich bibliotekach. Magiczne ilustracje i wyjątkowe wiersze można także obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać na tej stronie. Wspólna lektura rodziców i dzieci to okazja do dobrego spędzania czasu a także świetna inspiracja do rodzinnego poznawania naszego miasta. To także edukacja poprzez zabawę i odkrywanie różnych miejsc w stolicy oraz budowania z nią więzi od najmłodszych lat.

Książka zawiera wiersze autorstwa Pawła Beręsewicza oraz ilustracje Moniki Pollak. Jest to zbiór 17 krótkich wierszy o różnych miejscach stolicy – m.in.: o Trakcie Królewskim, Wiśle, Centrum Nauki Kopernik, pomniku Małego Powstańca jak i o Stacji Filtrów MPWiK, Schronisku na Paluchu, metrze i tramwajach. Każdy wiersz wzbogacony jest ilustracją, na której oprócz bohaterów książki jest warszawska syrenka w różnych odsłonach. Wzbogacona jest o dwa teksty edukacyjne dla rodziców i opiekunów autorstwa Dagny Ślepowrońskiej oraz Joanny Olech. Do publikacji dołączony jest audiobook, który można odsłuchać na tej stronie. Wydawcą jest Miasto Stołeczne Warszawa. zwiń tekst