Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawskie Linie Turystyczne – przejazd kolejką wąskotorową

publicado: viernes, 17. mayo 2019 - 16:03, Tomasz Demiańczuk

We wtorek, 21 maja, o godz. 10.00 zapraszamy przedstawicieli mediów na prezentację tegorocznej nowości Warszawskich Linii Turystycznych – kolei wąskotorowej w Piasecznie.


Spotykamy się o godz. 10.00 na przystanku autobusowym Centrum 03 na ul. Marszałkowskiej (przystanek w kierunku Alej Jerozolimskich, w pobliżu wejścia do stacji metra Centrum), skąd zabytkowym autobusem linii 51 dojedziemy do stacji kolei wąskotorowej w Piasecznie. Stamtąd rozpocznie się przejazd kolejką. Powrót do Warszawy, także autobusem 51, planowany jest ok. godz. 13.30.

To pierwszy sezon Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej w barwach Warszawskich Linii Turystycznych. Zabytkowa kolejka wąskotorowa wyrusza w każdą sobotę wczesnym popołudniem ze stacji w Piasecznie, a z centrum Warszawy do tej miejscowości dowozi pasażerów ikarus linii 51. To pewnego rodzaju podróż w czasie, bo piaseczyńska kolejka jest odcinkiem kolei, która przed wielu laty dojeżdżała aż do pl. Unii Lubelskiej, a numer  51 miała warszawska linia trolejbusowa. 

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: rzecznik@ztm.waw.pl.