Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Trwa czipowanie kotów i psów

publicado: viernes, 5. septiembre 2014 - 9:37, Tomasz Demiańczuk

Właściciele psów i kotów, którzy mieszkają na terenie Warszawy, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania zwierzęcia w jednym z wybranych zakładów leczniczych.


Wykaz zakładów, w których można zrobić to za darmo, znajduje się na stronie internetowej Biura Ochrony Środowiska pod adresem www.bip.warszawa.pl/bos (zwierzęta w mieście).

Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa lub kota jest:

  • wypełnienie w 2 egzemplarzach przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa/kota,
  • okazanie dowodu tożsamości,
  • okazanie książeczki szczepień psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia,
  • ukończenie przez zwierzę 4 miesiąca życia,
  • dodatkowo w przypadku psów – okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie

Dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu

Czipowanie to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Czip wprowadzany jest podskórnie na szyi lub między łopatkami zwierzęcia. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. W czytniki wyposażone są: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, Eko Patrole Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz większość lecznic weterynaryjnych.

Akcja prowadzona przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy potrwa do 15 grudnia lub do wyczerpania środków finansowych.