Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Odsłonięcie pomnika Wojciecha Korfantego – akredytacje

publicado: martes, 22. octubre 2019 - 11:02, Magdalena Łań

W piątek, 25 października, o godz. 12.00, u zbiegu Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola zostanie odsłonięty pomnik Wojciecha Korfantego, polskiego przywódcy narodowego na Górnym Śląsku, jednego z Ojców Niepodległości Rzeczypospolitej.


W uroczystości udział wezmą najwyższe władze państwowe, samorządowe oraz przedstawiciele gmin śląskich.

Akredytacje prasowe
Dziennikarzy zainteresowanych obsługą medialną wydarzenia prosimy o wypełnienie formularza akredytacyjnego do wtorku, 22 października, do godz. 23.59.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy zastrzega sobie prawo limitowania liczby dziennikarzy

Po odbiór identyfikatorów zapraszamy tylko tych dziennikarzy, którzy otrzymają 23 października do godz. 14.00, potwierdzenie na maila otrzymania akredytacji. Akredytacje będą wydawane w ratuszu przy pl. Bankowym 3/5, wejście D, pok. 106, w czwartek, 24 października, w godz. 9.00 - 15.00.

Wejście do strefy dla mediów w dzień uroczystości będzie możliwe tylko z identyfikatorem oraz obecnością na liście akredytacyjnej.
Miejsce dla wozów satelitarnych na chodniku wzdłuż Al. Ujazdowskich u zbiegu z ul. Agrykola. Podłączenie wozów prosimy zakończyć do godz. 9.00. Sektor prasowy będzie wyposażony w kostkę dziennikarską. Wejście dla dziennikarzy od strony ul. Agrykola od godz. 11.00 do 11.45.

Ramowy program uroczystości:
Godz. 12.00  - Hymn RP i Hejnał Warszawy;
Przemówienia;
Odsłonięcie pomnika;
Poświęcenie monumentu;
Składanie wieńców;
Występ zespołu pieśni i tańca Śląsk (trzy utwory).