Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Jedziemy metrem na Wolę! – przejazd testowy

publicado: viernes, 4. octubre 2019 - 15:54, Konrad Klimczak

W poniedziałek, 7 października, o godz. 11.00 zapraszamy przedstawicieli mediów na testowy przejazd nowo wybudowanym, wolskim odcinkiem podziemnej kolei. Zbiórka na antresoli stacji metra Rondo Daszyńskiego, głowica zachodnia.


W wydarzeniu udział weźmie m.in. Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Plan i zasady udziału w przejeździe

Ponieważ wydarzenie odbywać się będzie na terenie budowy, obwiązuje odpowiedni strój – długie spodnie, a także obuwie na twardej podeszwie. Przejazd rozpocznie się na stacji Rondo Daszyńskiego. Tam każdy z uczestników zostanie wyposażony w kask i kamizelkę, a także przejdzie szkolenie BHP. Dodatkowo wszyscy biorący udział w przejeździe powinni wydrukować „Oświadczenie osoby wizytującej teren budowy” i wypełnione przynieść na wydarzenie. Druk oświadczenia można znaleźć w załączniku. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki, a także zaopatrzenie się w bilety Warszawskiego Transportu Publicznego, niezbędne do wejścia na peron stacji.

Z głowicy zachodniej stacji Rondo Daszyńskiego uczestnicy w zwartej grupie przejdą na peron, gdzie zostanie podstawiony pociąg testowy. Goście w czasie przejazdu będą mogli zobaczyć efekty prac budowniczych i niemal gotowe stacje – Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Przejazd zakończy się na tej ostatniej. Tam też odbędzie się briefing prasowy.

Następnie pociąg odwiezie gości do stacji Płocka. Uczestnicy przejazdu, którzy będą chcieli wrócić na stację Rondo Daszyńskiego, będą mogli skorzystać ze specjalnego autobusu, który zatrzyma się również na pl. Bankowym.

Na wolskim odcinku drugiej linii metra trwają intensywne prace wykończeniowe. Kończy się układanie sufitów, montaż oświetlenia, a także ścian zatorowych. Pozytywnie zakończyły się również próby wykonane tzw. skrajnikiem. Dzięki temu do tuneli metra mógł wjechać pociąg testowy. Prace budowlane na tym odcinku linii metra M2 zakończą się pod koniec listopada.

 

Attachments to download

  1. Oświadczenie osoby wizytującej teren budowy (archivo: oswiadczenie_osoby_wizytujacej_teren_budowy.doc, file size: 661.5 KB)
  2. Bezpieczeństwo dla gości (archivo: bezpieczenstwo_dla_gosci.pdf, file size: 1406.41 KB)