Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Budżet obywatelski – startujemy!

publicado: viernes, 17. mayo 2019 - 13:01, Konrad Klimczak

W poniedziałek, 20 maja, o godz. 9.00 (parking przed Ośrodkiem Wsparcia i Integracji przy ul. Belgradzkiej 33) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową inaugurującą szóstą edycję budżetu obywatelskiego w stolicy.


W konferencji wezmą udział:

  • Aldona Machnowska-Góra – dyrektorka i koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej,
  • Magdalena Roguska – radna m.st. Warszawy,
  • Robert Kempa – burmistrz dzielnicy Ursynów.

Na pytania dotyczące zmian w szóstej edycji budżetu, harmonogramu oraz realizacji projektów wybranych przez mieszkańców we wcześniejszych edycjach, odpowiedzą również przedstawiciele Centrum Komunikacji Społecznej, koordynatorzy ds. budżetu obywatelskiego oraz projektodawcy.

Po zakończeniu konferencji będzie możliwość obejrzenia Ośrodka Wsparcia i Integracji. Jest to realizacja projektu z pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego na Ursynowie, który poparło 6 534 osób! W pobliżu miejsca konferencji znajduje się kolejna inwestycja zrealizowana dzięki głosom mieszkańców – pumptrack, czyli specjalistyczny tor do jazdy na rowerze. 

Budżet obywatelski – warszawscy radni zdecydowali

11 kwietnia warszawscy radni zdecydowali o przebiegu kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Od tego roku mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie (dotyczące całego miasta). Zgłaszanie pomysłów rozpocznie się 20 maja, a głosowanie odbędzie się we wrześniu.

Więcej informacji o budżecie obywatelskim: https://twojbudzet.um.warszawa.pl/