Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Aktualności

17. mayo 2019 - 15:57
Do muzeum ikarusem, „ogórkiem” i „parówką”
W czasie tegorocznej Nocy Muzeów swoje podwoje otworzą 262 placówki. Sprawny dojazd do nich zapewnią m.in. autobusy i tramwaje linii specjalnych. Część z nich obsługiwana będzie pojazdami zabytkowymi. Dodatkowo zwiększona zostanie częstotliwość kursowania wybranych linii WTP.
17. mayo 2019 - 14:56
600 tysięcy kilometrów na półmetku „Rowerowego Maja”
Od początku maja dziesiątki tysięcy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych aktywnie dojeżdżają na zajęcia na rowerach i hulajnogach. Czas na pierwsze podsumowania czwartej edycji Rowerowego Maja w Warszawie.
17. mayo 2019 - 14:35
Pierwsi mieszkańcy w praskiej kamienicy przy Małej
Kamienica przy ul. Małej 15 przeszła metamorfozę. W piątek, 17 maja Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy wręczył klucze pierwszym mieszkańcom.
17. mayo 2019 - 14:18
Pracujemy nad Polityką Ochrony Drzew
Wartość drzew, pielęgnacja i zabezpieczenie roślin podczas inwestycji budowlanych czy imprez to kilka kwestii poruszonych na konferencji „W poszukiwaniu zielonego miasta”. To początek prac nad warszawską Polityką Ochrony Drzew, w której będą spisane standardy opieki miejskiej zieleni.
17. mayo 2019 - 14:14
Studentko! Studencie! - wypełnij ankietę i wpłyń na miasto
Zapraszamy do udziału w badaniu, którego celem jest zebranie opinii, potrzeb i oczekiwań studentów i doktorantów. Wyniki badania pozwolą na lepsze projektowanie działań dla społeczności studenckiej oraz na poprawę jakości życia młodych warszawiaków w mieście. Badanie potrwa do końca czerwca.
17. mayo 2019 - 14:09
Konkurs na dyrektora Teatru Rozmaitości - rozstrzygnięty
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego jednogłośnie wybrała dyrektorkę Teatru Rozmaitości. Została nią Natalia Dzieduszycka, która będzie realizowała autorską koncepcję stworzoną wspólnie z Grzegorzem Jarzyną.
17. mayo 2019 - 14:00
Fundusze norweskie wspierają stolicę
Warszawa to metropolia, która dynamicznie się rozwija. Zmiany nie byłyby możliwe bez wsparcia funduszy europejskich i źródeł pomocowych, wśród których istotne miejsce zajmują fundusze norweskie.
17. mayo 2019 - 13:51
Muzyka Chopina po raz 60. zabrzmi w Łazienkach
Plenerowe koncerty w scenerii Łazienek Królewskich to tradycja w propozycjach kulturalnych letniej Warszawy. W niedzielę, 19 maja, o godz. 12.00, 60. sezon Koncertów Chopinowskich zainauguruje występ Krzysztofa Jabłońskiego.