Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Ogród Saski pełen literatury

published: friday, 18. september 2020 - 10:39, Paweł Olek

Ostatni weekend lata upłynie w stolicy pod znakiem spotkań z literaturą. Miasto Stołeczne Warszawa oraz Fundacja Historia i Kultura - organizator Targów Książki Historycznej, zapraszają w dniach 18-20 września na Plener Literacki.


 

Spotkania z autorami i wydawcami, prezentacje i kiermasz książek – to wszystko będzie się odbywać w bezpiecznej formie, z poszanowaniem wymogów i zaleceń sanitarnych. Organizatorzy Pleneru Literackiego zapraszają do Ogrodu Saskiego, gdzie będzie można się spotkać m.in. z laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (Jakub Żulczyk, Grzegorz Piątek, Arkadiusz Szaraniec, Marcin Szczygielski). Z plenerową publicznością spotkają się także Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Nina Majewska-Brown, Piotr Milewski, Przemysław Semczuk, Naval, Józef Krzyk, Bartosz Lech Grykowski, Izabela Połońska, Thomas Arnold, Ewa Karwan-Jastrzębska, Agnieszka Tyszka, Ida Pierelotkin i Katarzyna Majgier. Spotkania z autorami poprowadzą Jerzy Kisielewski i Adam Szaja.

Nie zabraknie wydawców, czytelnicy będą mogli zaopatrzyć się w publikacje, często po promocyjnych cenach. Pełna lista wystawców jest dostępna na stronie Pleneru Literackiego.

Godziny otwarcia Pleneru Literackiego: piątek w godz. 13.00-18.30, sobota i niedziela w godz. 11.00-18.30. Szczegółowy program na stronie organizatora.