Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Najsmaczniejszy festiwal roku

published: wednesday, 25. november 2020 - 15:30, Paweł Olek

Pięćdziesiąt tytułów w siedmiu tematycznych sekcjach. Od 25 listopada do 6 grudnia trwać będzie 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. W tym roku wydarzenie jest wyjątkowe, bo wszystkie filmy będą dostępne na platformie VOD.


Pięć Smaków to coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Od 2006 roku prezentuje najnowsze, starannie wyselekcjonowane filmy z krajów regionu, a także klasyczne dzieła azjatyckich archiwów, retrospektywy wybranych twórców oraz przeglądy kinematografii narodowych. Miasto stołeczne Warszawa współfinansuje to wydarzenie.

7 sekcji tematycznych

Festiwal jest podzielony na 7 sekcji: Podróż do Azji, Kino ze smakiem, Azjatycki VR, Parasites, Hongkong dziś, Nowe kino Azji i Asian Cinerama. Kilka z nich powstało z myślą o tym, by wspólnie przemierzać najmniej znane zakątki kontynentu, poznawać zaskakujące międzykulturowe i międzyludzkie podobieństwa, a także eksperymentować z azjatyckimi kulinariami - także we własnej kuchni. Parasites i Hongkong dziś to dwie zupełnie nowe sekcje – pierwsza poświęcona jest nierównościom społecznym i absurdom kapitalizmu, druga – pokazuje intrygujące historie rozgrywające się w wielokulturowej metropolii. Nowatorska sekcja VR pozwoli widzom głęboko zanurzyć się w odległej rzeczywistości, na skalę, która niedawno jeszcze wydawała się fantazyjnym science-fiction.

Karnety z dostępem do VOD

Filmy na platformie VOD dostępne będą przez cały czas trwania Pięciu Smaków bez wyznaczonych godzin projekcji, dlatego rytm festiwalu wyznaczać będą spotkania na żywo w festiwalowym studiu. Codziennie o godz. 10:00 selekcjonerzy będą polecać szczególnie interesujące pozycje i komentować festiwalowe wydarzenia. Z kolei o 19:00 na wirtualnym czerwonym dywanie pojawiać się będą twórcy, którzy opowiedzą o swoich filmach i odpowiedzą na pytania widzów.

Szczegółowy program 14. AFF Pięć Smaków, aktualności oraz sprzedaż biletów i karnetów - na stronie www.piecsmakow.pl