Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Stołeczne parki zapraszają dzieci

Veröffentlicht: freitag, 30. mai 2014 - 11:44, Tomasz Demiańczuk
ZOM fot. ZOM
Plac zabaw w parku Ujazdowskim

Huśtawki, drabinki, pochylnie, bujaczki – jest w czym wybierać. Codziennie albo w weekendy Warszawa zaprasza na place zabaw w miejskich parkach.


Wiele placów zabaw w parkach czeka na dzieci. Zapraszamy do przewodnika po tych, którymi opiekuje się Zarząd Oczyszczania Miasta. Zaczynamy od parku Ujazdowskiego, gdzie najmłodszym proponujemy piaskownice, bujaczki, huśtawki, nieco starszym dzieciom zamek i sieć linową. Dla wszystkich bezpieczna nawierzchnia.

Ogród Saski – plac zabaw wyposażony jest w 24 urządzeni, a wśród nich znajduje się np. obrotowa żaglówka, hamaki i stacjonarny telefon.

Park Praski - na piaskowym podłożu ustawione są obrotowe stoliki, wieża ze zjeżdżalnią, dwa zestawy sprawnościowe i karuzele.

W parku Praskim można ponadto korzystać z dwóch siłowni plenerowych. Na ćwiczenia zapraszamy także do siłowni usytuowanych w parku Fosa i Stoki Cytadeli oraz na Polu Mokotowskim.

Pole Mokotowskie – w tym parku mamy dwa place zabaw. W części ochockiej maluchy mogą korzystać z szerokiej oferty urządzeń do zabawy. Do wyboru są huśtawki wahadłowe i wagowe, piaskownica, zjeżdżalnie, karuzele i bujaki.

Dla starszych dzieci ustawione są przy stawie dwa kosze do gry w koszykówkę i stół do ping-ponga. Młodzież, która lubi szaleństwa na deskorolkach może korzystać z rampy ustawionej w alejce prowadzącej w kierunku ul. Batorego.

W śródmiejskiej części parku Pole Mokotowskie kolejny plac zabaw, a na nim dwie imponujące konstrukcje ze ściankami wspinaczkowymi, zjeżdżalniami, mostkiem i szeregiem rozwijających sprawność przeszkód.

Park Skaryszewski – na tym placu znajduje się oryginalna huśtawka „Bocianie gniazdo”, a także tuba, walec do trenowania równowagi i kołowa przeplotnia. Tym, którzy lubią wysiłek intelektualny proponujemy partyjkę szachów lub chińczyka. W każdym z naszych parków można znaleźć stacjonarny stół, na którym namalowana jest plansza do jednej z tych gier.

A na placu zabaw w parku Fosa i Stoki Cytadeli dzieci skorzystają z okazałej piaskownicy oraz bujaków i karuzeli.

Na każdym placu zabaw znajdują się piaskownice. Piasek wymieniany jest co najmniej raz w miesiącu, w sumie siedem razy w okresie od kwietnia do października. Każdy z placów zabaw jest także ogrodzony oraz posiada wewnętrzny regulamin mówiący o niewprowadzaniu psów i niepaleniu tytoniu. Duża uwagę przykładamy do bezpieczeństwa najmłodszych, stąd codzienne kontrole urządzeń, a raz w miesiącu kontrola komisyjna.

Zapraszamy także do Ogrodu Krasińskich, gdzie po niedawnym oddaniu parku po remoncie prowadzonym przez Zarząd Terenów Publicznych, do dyspozycji dzieci jest pluskowisko i  dwa place zabaw. Jeden dla maluchów z karuzelą, drugi dla dzieci starszych z wieloma urządzeniami nie tylko do zabawy ale także do ćwiczenia zręczności.