Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej wychowanków domów dziecka

Veröffentlicht: dienstag, 8. mai 2012 - 14:53, Magdalena Łań

Po raz pierwszy w Warszawie odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka. Swój przyjazd zapowiedziało 16 drużyn z Europy. Na murawie stadionu zmierzą się zawodnicy m.in. z Ukrainy, Francji, Szwajcarii, Rosji, Białorusi, Macedonii i Holandii.


W środę, 9 maja, o godz. 12.00 w hotelu Novotel (ul. Marszałkowska 94/98) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową inaugurującą Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

W konferencji wezmą udział: Janusz Samel - zastępca dyrektora Biura Sportu i Rekreacji, Zarząd Stowarzyszenia „Nadzieja na Euro”, Elżbieta Rusiniak - Naczelnik Departamentu Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Dariusz Dziekanowski – Ambasador Mistrzostw, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy oraz Reprezentanci kadry narodowej Dzieci z Domów Dziecka

Podczas spotkania zaproszeni goście omówią idee Mistrzostw Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Poznamy też stroje Reprezentacji Polski oraz plan Mistrzostw.

Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej odbędą się w weekend 12 – 13 maja na stadionie Legii Warszawa. W turnieju weźmie udział 16 drużyn z Ukrainy, Francji, Szwajcarii, Rosji, Białorusi, Macedonii i Holandii. W biało-czerwonych barwach wystąpi Reprezentacja Polski, wybrana podczas III Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka.

Zwieńczeniem Mistrzostw Europy będzie wielki niedzielny koncert charytatywny o godz. 17.30 na warszawskim stadionie Syrenki (ul. Batorego 10). Wystąpią zespoły Wilki oraz Kombii. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na sprzęt sportowy dla dzieci z domów dziecka.

Organizatorem Mistrzostw jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Euro”, współorganizatorami są m.in. Urząd m. st. Warszawy i rządowy program „Razem Bezpieczniej“ MSW.

Ambasadorami Dobrej Woli Mistrzostw są m.in.: Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Dziekanowski, Jarosław Jakimowicz i Reprezentacja Artystów Polskich.

Więcej informacji:

Marcin Lisiak
Rzecznik prasowy Stowarzyszenia „Nadzieja na Euro”
Tel. kom. +48 795 468 975
marcin.lisiak@nadziejanaeuro.pl