Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Aktualności

7. dezember 2019 - 14:35
Różnorodna, wolna, odpowiedzialna: jaka kultura w Warszawie?
17 grudnia ruszają konsultacje społeczne projektu nowej polityki kulturalnej Warszawy. Prace rozpoczęły się w maju, a dokument powstawał z udziałem różnych środowisk działających na rzecz kultury w naszym mieście. W konsultacjach, które potrwają do 20 stycznia 2020 r. może wziąć udział każdy.
7. dezember 2019 - 12:37
Spółdzielcy dla klimatu
Zbiorniki retencyjne, ogrody deszczowe i więcej zieleni – to kilka sposobów na dostosowanie osiedlowych przestrzeni do zmian klimatycznych. Podczas warsztatów „Spółdzielcy dla klimatu” przedstawiciele spółdzielni i wspólnot poznawali rozwiązania służące ochronie środowiska.
6. dezember 2019 - 15:27
Na Górce Szczęśliwieckiej startuje sezon zimowy
Zakończył się kolejny etap zmian w Ośrodku Szczęśliwice - modernizacja budynku, która obejmowała rozbudowę, przebudowę części parteru i nadbudowę piętra, a także zagospodarowanie okolicznego terenu. Miłośnicy białego szaleństwa już od piątku, 6 grudnia, mogą korzystać ze zmodernizowanego obiektu.
6. dezember 2019 - 14:52
ZODIAK świętuje pierwsze urodziny
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury kończy rok! Sobotnie (7 grudnia) urodziny tego wyjątkowego na mapie Warszawy miejsca to okazja do podsumowań i poznania nieoczywistych umiejętności architektów.
6. dezember 2019 - 14:50
Nie czekaj, złóż wniosek o opłatę jednorazową
65 proc. warszawskich gruntów zostało już przekształconych. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z wysokiej bonifikaty przyznanej przez miasto powinni jak najszybciej zgłosić urzędom chęć wniesienia opłaty jednorazowej z bonifikatą.
6. dezember 2019 - 14:20
Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla policjantów
Prezydent m.st. Warszawy nagrodził siedmiu policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Nagrodzeni funkcjonariusze z zaangażowaniem realizują zadania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i zgromadzeń, inżynierii ruchu drogowego oraz propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
6. dezember 2019 - 11:45
Prace na drogach
W weekend, 7-8 grudnia, warszawscy drogowcy naprawią nawierzchnię buspasa w al. Stanów Zjednoczonych. Wodociągowcy będą natomiast pracowali na ulicach Płockiej, Modlińskiej i Spiskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.
6. dezember 2019 - 10:46
Muzeum Woli Cię poznać – zapraszamy na weekend otwarcia
Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy, znów zaprasza zwiedzających. Poprzez dyskusje, wystawy, spotkania i programy badawcze będzie się dzielić wiedzą, odkrywać historię Woli i projektować jej przyszłość. Pierwszą okazją do spotkania jest weekend otwarcia 7 i 8 grudnia.