Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

2014 Wykonanie Budżetu - Sport

opublikowano: wtorek, 23. czerwiec 2015 - 15:43, admin

Na działalność sportowo - rekreacyjną i turystyczną Warszawa przeznaczyła w 2014 roku prawie 117 milionów złotych.

Miasto wzorem lat ubiegłych przygotowało dla swoich mieszkańców szeroką ofertę wydarzeń i zajęć sportowo-rekreacyjnych. Podobnie jak w latach poprzednich w 2014 roku Miasto finansowało lub współfinansowało liczne imprezy sportowo-rekreacyjne, w tym o randze międzynarodowej. Wśród nich były: 36 Maraton Warszawski – Maraton Narodowy, 59 Puchar Świata Grand Prix „O szablę Wołodyjowskiego”, Polish Open w 2014 w badmintonie, 31 Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma, 31 Międzynarodowy Memoriał im. I. Szydłowskiej w łucznictwie, 9 Memoriał Zdzisława Ambroziaka w piłce siatkowej, 8 Międzynarodowy Turniej Karate KOKORO CUP 2014, Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca, Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim, Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach, Międzynarodowy Puchar Polski pn. XVI Warsaw Judo Open, 57 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza, piknik na lądzie w ramach imprezy „Święto Wisły”.

Jak co roku część imprez sportowych i rekreacyjnych zrealizowano z myślą o dzieciach i młodzieży organizując dla nich szkolenia i imprezy sportowe, np. szkolenia i współzawodnictwo sportowe młodzieży szkolnej czy Warszawską Olimpiadę Młodzieży. Od wielu lat Miasto organizuje dla dzieci i młodzieży programy szkoleniowo-rekreacyjne „Od zabawy do sportu”, czy akcje „Zima w Mieście” i ”Lato w Mieście”, w których w minionym roku udział wzięło prawie 39 tysięcy dzieci.

Z myślą o zdrowiu i sprawności fizycznej Warszawiaków realizowaliśmy program „Ścieżki biegowe oraz zajęcia z nordic walking”, a specjalnie dla seniorów - program „Senior - starszy sprawniejszy”.

Pamiętaliśmy także o osobach niepełnosprawnych, do których skierowany był program pn.: „Niepełnosprawny – sprawniejszy” oraz współfinansowane przez Miasto imprezy, takie jak: AMF Futbol CUP 2014, Warszawskie Integracyjne Igrzyska Sportowe „Razem do Zwycięstwa”, Integracyjny Otwarty Turniej Szermierczy o mistrzostwo IKS-AWF Warszawa.

W 2014 roku Warszawa ufundowała 291 stypendiów sportowych dla warszawskich sportowców i trenerów oraz 9 nagród za osiągnięcia sportowe.