Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

2013 Realizacja Budżetu

opublikowano: wtorek, 10. czerwiec 2014 - 12:50, kpelczar

Sport

Na działalność sportowo - rekreacyjną i turystyczną Warszawa przeznaczyła w 2013 roku 105 milionów złotych. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w roku 2013 Miasto było współorganizatorem i organizatorem licznych imprez rekreacyjno – sportowych, w tym także międzynarodowych. Wśród nich były: Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i w szachach błyskawicznych, 7 Międzynarodowy turniej Kokoro Cup 2013, 6 Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca, Międzynarodowy Puchar Polski - 15 Warsaw Judo Open, Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy w taekwondo olimpijskim, 27 Międzynarodowy turniej w męskiej młodzieżowej piłce siatkowej, 41 Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego, 4 Memoriał Kamili Skolimowskiej w Lekkiej Atletyce, 35 Maraton Warszawski, Puchar świata Grand Prix „O szablę Wołodyjowskiego”, 30 Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stomma, 56 Międzynarodowy wyścig kolarski „Dookoła Mazowsza”.

Miasto część imprez sportowych i rekreacyjnych realizowało z myślą o dzieciach i młodzieży organizując dla nich szkolenia i imprezy sportowe, tj. Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Akademickie Mistrzostwa Szkół Wyższych, Warszawską Olimpiadę Młodzieży, Akademickie Mistrzostwa Warszawy. Od wielu lat Miasto organizuje dla dzieci i młodzieży programy szkoleniowo-rekreacyjne „Od zabawy do sportu”, czy „Zima w Mieście” i ”Lato w Mieście”, w których wzięło udział ponad 33 tysiące uczniów.

Myśląc o zdrowiu, sprawności fizycznej Warszawiaków pamiętaliśmy także o seniorach poprzez realizację m.in. programów „Senior starszy sprawniejszy”, „Ścieżki biegowe oraz zajęcia z nordic walking”.

Siłownia plenerowa

W 2013 r. realizowany był także program pn.: „Niepełnosprawny – sprawniejszy” oraz imprezy dla osób niepełnosprawnych, wśród nich: Puchar Świata w szermierce na wózkach.

Dla 302 warszawskich sportowców i trenerów wypłacono stypendia sportowe oraz dla 24 osób za osiągnięcia sportowe Miasto ufundowało Nagrody sportowe.