Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Aktualności

12. lipca 2019 - 15:00
Polacy powalczą o mistrzostwo świata!
Już w najbliższy weekend, 13-14 lipca, tradycyjnie w Warszawie zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To już siódma edycja tego unikalnego na skalę globalną wydarzenia, w którym weźmie udział blisko 290 młodych zawodników z Europy i najdalszych zakątków świata.
12. lipca 2019 - 14:41
Motywujący recykling
Warszawa promuje eko-działania! Na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej stanęły recyklomaty. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek mieszkańcy otrzymają ECO-punkty. Będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji.
12. lipca 2019 - 14:03
Życie w stylu zero waste
Wyprzedaż garażowa, bezkosztowy wymiennik, gotowanie less waste czy rodzinne warsztaty w ramach kampanii Praga bez śmieci - to tylko część wydarzeń o eko tematyce, które czekają na mieszańców odwiedzających ulicę Ząbkowską w najbliższy weekend.
12. lipca 2019 - 11:22
Przybij piątkę nad Wisłą
Trwa kampania „Przybij piątkę nad Wisłą”. Bezpłatne rejsy po rzece, nauka wyplatania wiklinowych koszy oraz wspólne spotkania na dzikich brzegach to część animacji „Czysta Wisła”. Akcja przypomina o ekologicznych nawykach szanowaniu przyrody i odpowiedzialności podczas zabawy.
12. lipca 2019 - 10:06
BIG JUMP 2019 – ratuj rzeki i wejdź do wody!
Ochrona rzek jest ważna w adaptacji do zmian klimatycznych. W niedzielę, 14 lipca, mieszkańcy w wielu miejscach w Europie o godz. 15.00 wejdą symbolicznie do wody, by pokazać swoje zaangażowanie w ochronę natury. W Warszawie uczestnicy BIG JUMP zanurzą się w Wiśle na wysokości Płyty Desantu.
12. lipca 2019 - 9:58
Kolejarze remontują odcinek ze Wschodniej do Rembertowa
Od 15 lipca do 31 sierpnia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów będzie kursowało mniej pociągów. Szybka Kolei Miejska linii S2, będzie jeździła na trasie skróconej z Lotniska Chopina do Warszawy Wschodniej. Zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza.
11. lipca 2019 - 16:21
Działamy jako „Partnerstwo dla Klimatu”
Innowacje, edukacja, wymiana doświadczeń dotyczących zmian klimatu i ochrony powietrza to zadania „Partnerstwa dla Klimatu”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin, firm, organizacji pozarządowych, jak i nauki. Warszawa przedstawiła plan na rozwój współpracy z uczestnikami platformy.
11. lipca 2019 - 15:25
Kto zaprojektuje nowe stacje na I linii metra?
Poznaliśmy oferty przedsiębiorstw zainteresowanych wykonaniem dokumentacji przedprojektowej oraz projektów budowlanych dla stacji A12 Plac Konstytucji oraz A16 Muranów na I linii metra. Kryterium ich oceny w 60% będzie doświadczenie projektantów, a w 40% cena.