Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Aktualności

27. maja 2020 - 18:59
Warszawski ratusz ograniczył wysyłkę pism o 84 proc.
W związku z nieprawdziwymi informacjami medialnymi informujemy: już na początku stanu epidemii wstrzymaliśmy wysyłkę zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność oraz decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na 2020 r.
27. maja 2020 - 18:00
Manipulacja danymi dot. tarczy antykryzysowej
Ataki za rzekomą opieszałość w rozpatrywaniu wniosków, manipulowanie danymi czy porównywanie miast, które mają zupełnie inną sytuację jest dużym nadużyciem.
27. maja 2020 - 10:17
Zmiany w ruchu na ul. Górczewskiej
W nocy z niedzieli, 31 maja na poniedziałek, 1 czerwca warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zmienią organizację ruchu na ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią południową.
27. maja 2020 - 9:44
Trwają konsultacje dla uczniów w podstawówkach
Od 25 maja uczniowie VIII klas, przygotowujący się do egzaminów, biorą udział w grupowych i indywidualnych konsultacjach w szkołach podstawowych. Większość ósmoklasistów zdecydowała się na zdalną, a nie stacjonarną formę spotkania z nauczycielami.
27. maja 2020 - 9:27
Uzyskaj wsparcie psychologiczne i dydaktyczne
Warszawscy uczniowie i ich rodzice mogą liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią oraz wskazówki dotyczące edukacji zdalnej. Od 25 maja uzyskają je telefonicznie w czterech specjalistycznych poradniach.
26. maja 2020 - 16:26
Placówki wsparcia dziennego wznawiają działalność
Zgodnie z decyzją rządu, placówki wsparcia dziennego otwarto 25 maja - na nowych zasadach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych i pracowników ośrodków, Warszawa przekazała środki ochrony indywidualnej i płyn do dezynfekcji.
26. maja 2020 - 15:46
Prezydent Trzaskowski złożył kwiaty pod pomnikiem Matki
W Dniu Matki, obchodzonym w Polsce 26 maja, prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski złożył kwiaty pod pomnikiem Matki w parku Powstańców Warszawy. Prezydentowi towarzyszyła Wanda Traczyk-Stawska „Pączek”, uczestniczka Powstania Warszawskiego.
26. maja 2020 - 15:23
Stolica zakwitnie jak nigdy dotąd
Natura była wytchnieniem podczas tygodni społecznej izolacji, wiele osób zaczęło się otaczać roślinami. Miłośnicy ogrodnictwa mogą wystartować w Konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni”. W tym roku odbędzie się on w zmienionej formule i z nowymi kategoriami. Zgłoszenia można wysyłać do 3 lipca.