Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Aktualności

18. czerwca 2019 - 16:18
Poznaj warszawskie parki i #ichmiasto
Spacery, wycieczki rowerowe, poranne słuchanie ptaków i szkolne wyzwania to kilka projektów przyrodniczego cyklu ICH MIASTO. Warszawianki i warszawiacy mają okazję lepiej poznać miejskie parki. Zapraszamy na inauguracyjny spacer we wtorek, 18 czerwca .
18. czerwca 2019 - 16:12
Wakacje z „Latem w mieście”
Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi „Lato w mieście”. Jak co roku dla dzieci i młodzieży pozostającej w stolicy przygotowano liczne atrakcje i zajęcia. Nie zabraknie sportu, kultury i nauki przez zabawę. Na chętnych wciąż czekają wolne miejsca w Wakacyjnych Placówka Edukacyjnych.
18. czerwca 2019 - 16:07
Wianki nad Wisłą 2019
W sobotę, 22 czerwca, zaczynamy lato. W programie piknik świętojański, regaty, wodowanie wianka oraz – tradycyjne już – wieczorne koncerty. W Multimedialnym Parku Fontann po raz 24. odbędą się „Wianków nad Wisłą”.
18. czerwca 2019 - 14:41
Ważna wizyta Prezydenta Rafała Trzaskowskiego w Paryżu
17 czerwca odbyło się spotkanie Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego z mer Paryża, Anne Hidalgo. Rozmowa dotyczyła wyzwań, przed jakimi stoją obie europejskie stolice i zakończyła się uroczystym podpisaniem porozumienia o współpracy i partnerstwie obu miast.
18. czerwca 2019 - 11:42
Wystartował najładniejszy festiwal ekologiczny w Polsce
Zero waste, ogrodnictwo czy ekologia to aktualne tematy, którymi interesują się warszawiacy. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” także do nich nawiązuje. Może w nim zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Na zgłoszenia czekamy do 7 lipca.
18. czerwca 2019 - 11:01
Rusza wakacyjny remont Krakowskiego Przedmieścia
Nawierzchnia jezdni Krakowskiego Przedmieścia, na odcinku od ul. Nowy Świat do Królewskiej, w ciągu dwóch miesięcy przejdzie kompleksowy remont. Dzięki pracom na ulicy poprawi się komfort jazdy, bezpieczeństwo i estetyka. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 24 czerwca i potrwają do końca wakacji.
18. czerwca 2019 - 10:19
Matematyka dla ciekawych świata
Znasz podstawy programowania? Masz ochotę na naukowe wakacje? Miasto zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na ambitne wakacyjne kursy programowania na Uniwersytecie Warszawskim.
17. czerwca 2019 - 15:04
Warszawa dołączyła do Koalicji 5 frakcji
Spójny system eko-znaków na opakowaniach, edukacja o segregacji odpadów i promowanie odpowiedzialnej konsumpcji – to wyzwania, które zadeklarowała Warszawa dołączając do Koalicji 5 frakcji. Inicjatywa zrzesza już 26 organizacji, które działają w trosce o środowisko.