Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zrównoważony transport to nasz cel

opublikowany: poniedziałek, 16. września 2019 - 12:23, Tomasz Demiańczuk
R. Motyl fot. R. Motyl
Wystąpienie Roberta Soszyńskiego, wiceprezydenta m.st. Warszawy rozpoczęło konferencję „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Warszawie po raz drugi rozpoczął się od konferencji „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i obserwacji przez naukowców, praktyków i ekspertów z branży transportu miejskiego.


To niewątpliwie dobry omen, że nasze spotkanie odbywa się dzień po uruchomieniu kolejnego odcinka II linii metra – rozpoczął konferencję Robert Soszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Nasza praca nad zrównoważoną mobilnością to jednak nie tylko metro. Działamy też we wszystkich innych obszarach. Między innymi inwestujemy w zeroemisyjne autobusy, których już niebawem do stolicy przyjedzie 130, a także budujemy nowe linie tramwajowe. Jesteśmy jednoznacznie nakierowani na to co nazywamy zrównoważonym transportem.

Przed konferencją zostałem zapytany: czy Warszawa ma się czego i od kogo uczyć, przecież w wielu dziedzinach jest stawiana za wzór. Pokora to właśnie nią powinniśmy się kierować i dlatego jesteśmy przekonani, że doświadczenia naszych kolegów i koleżanek z innych miast wspólnie nas ubogacą – mówił rozpoczynając pierwszy blok wystąpień Michał Domaradzki, dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy.

Prezentacje podczas konferencji odbywają się w trzech blokach dotyczących zagadnień zrównoważonego transportu, rewitalizacji miast i zwiększania dostępności transportu publicznego. Wśród panelistów znaleźli się m.in. przedstawiciele stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego, Politechniki Krakowskiej, a także Fundacji Rodzic w Mieście.