Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Znajdź przyszłą szkołę na Targach edukacyjnych

opublikowany: poniedziałek, 4. marca 2019 - 16:06, Dominika Wiśniewska

Ósmoklasiści i gimnazjaliści mają szansę poznać swoją przyszłą szkołę. Od wtorku do soboty, 5-9 marca, w Pałacu Kultury i Nauki (VI piętro) stołeczne szkoły będą prezentowały tegoroczną ofertę na Targach edukacyjnych m.st. Warszawy. Uczniom pomogą również doradcy zawodowi.


Oprócz stoisk, przy których można porozmawiać z nauczycielami, wykładowcami i wychowankami placówki, będą strefy doradztwa zawodowego i panele dyskusyjne.

 

Przedstawicieli mediów zapraszamy we wtorek, 5 marca, o godz. 13.00 (PKiN, IV piętro) na uroczyste otwarcie Targów edukacyjnych m.st. Warszawy. W spotkaniu udział weźmie m.in. Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

 

Gdzie iść dalej?

Targi edukacyjne m.st. Warszawy to wydarzenie dla uczniów zastanawiających się nad wyborem liceum, technikum bądź szkołą branżową I stopnia. Każdego dnia specjaliści w ramach akcji „Zastanów się, zanim zdecydujesz” będą doradzali młodym warszawiakom, jaki wybrać zawód przyszłości, powiązany z zainteresowaniami i pewnym zatrudnieniem. Dodatkowo organizatorzy przygotowali warsztaty z zasad elektronicznej rekrutacji oraz innych cennych wskazówek dla ósmoklasistów i uczniów kończących gimnazjum.

Harmonogram:

·         5-6 marca,

o    godz. 9.00-16.00, prezentacje dla ósmoklasistów,

o    godz. 16.00-18.00, prezentacje dla rodziców ósmoklasistów,

·         7-8 marca,

o    godz. 9.00-16.00, prezentacje dla gimnazjalistów,

o    godz. 16.00-18.00, prezentacje dla rodziców gimnazjalistów,

·         9 marca,

o    godz. 9.00- 15.00, spotkania indywidualne dla uczniów i ich rodziców.

 

Jednocześnie, 8-9 marca, na I piętrze w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2019 dla maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

„Warszawa dla uczniów” - indywidualne doradztwo dla nastolatków

Pomagamy warszawskim uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Już udało nam się zwiększyć liczbę doradców i ich dyżurów (w Pałacu Młodzieży i na ul. Starej). W związku z falą "podwójnego rocznika” organizujemy Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego w Pałacu Młodzieży. Pierwsze spotkanie, które było 23-24 lutego, cieszyło się tak dużym powodzeniem, że zamiast w jeszcze jeden weekend, organizujemy spotkania w aż trzy (23-24 i 30-31 marca oraz 6-7 kwietnia). Wydaliśmy nowy poradnik dla uczniów i rodziców. Warszawa ubiega się także o dotację unijną na program kształcenia nowych doradców zawodowych. Rozstrzygnięcie konkursu już w marcu.

Pliki do ściągnięcia

  1. Program Targów edukacyjnych m.st. Warszawy 5-9 marca 2019 r. (plik: program_targow_edukacyjnych_m.st_._warszawy_5-9_marca_2019_r.pdf, rozmiar pliku: 141.88 KB)