Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zielono na placu Powstańców Warszawy

opublikowany: środa, 23. lipca 2014 - 14:50, Tomasz Demiańczuk
ZOM fot. ZOM
Zielono na placu Powstańców Warszawy

Aranżacja placu Powstańców Warszawy na finiszu. Ku końcowi ma się remont nawierzchni, przyszedł więc czas na roślinność. Finałem będzie rozlokowanie elementów małej architektury.


Plac udekoruje 2 800 krzewów i kwiatów. W pierwszej kolejności krzewami obsadzany jest pas zieleni znajdujący się w pobliżu pomnika Napoleona Bonaparte. Na zieleńcu o powierzchni 150 m² zobaczymy 836 szt. tawuły japońskiej w różnych odmianach. Krzew ten dobrze znosi suszę i zanieczyszczenie powietrza, jest także odporny na szkodniki i choroby. Dzięki niewielkim wymaganiom pielęgnacyjnym świetnie sprawdza się w nasadzeniach miejskich.

Pozostałe 2 tys. roślin zostanie posadzonych w 120 kolorowych donicach. W niebieskich, czerwonych, pomarańczowych oraz białych pojemnikach pojawią się kompozycje krzewów ozdobnych, takich jak perukowiec podolski lub różne odmiany derenia i czerwonych pelargonii.

Na placu stanie również 40 drewnianych ławek i 20 żeliwnych koszy.

Prace związane z estetyzacją placu Powstańców Warszawy zakończą się przed 1 sierpnia i uroczystościami upamiętniającymi 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.