Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Zbliża się Startup Europe Summit

opublikowany: piątek, 18. marca 2016 - 15:30, Rafał Motyl

W poniedziałek, 21 marca, w Warszawie odbędzie się Startup Europe Summit, na którym będzie można poznać ofertę polskiej sceny start-upowej i technologicznej wraz z codziennymi wyzwaniami, którym stawiają czoła przedsiębiorcy.


Warszawa stanowić będzie czwarty punkt organizacji Startup Europe Summit, zaraz po Amsterdamie, Berlinie i Lizbonie. Od godziny 13.00 ponad dwustu uczestników będzie brać udział w panelach poświęconych tematyce start-upów, technologii oraz poszczególnych polityk w tym zakresie.

Ekosystem start-upowy w Polsce nabiera w ostatnich latach niezwykłego rozpędu. Miastami, w których jest to najbardziej widoczne jest Warszawa i Kraków. Przyciągają one inwestycje z międzynarodowych korporacji technologicznych jak również potencjał ludzki z całego kraju. Technologia staje się coraz bardziej znaczącym elementem napędowym rozwoju gospodarczego w Polsce.

Cykl Startup Surope Summit zmierza w kierunku podjęcia dialogu dotyczącego lokalnych trendów, rozwoju gospodarczego oraz głębszego wsłuchania się w głosy przedsiębiorców oraz inwestorów, dotyczących licznych rozwiązań w tej dziedzinie - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Wszystko to, w ramach dostarczenia odpowiednich rozwiązań wsparcia politykom. Za ich pomocą będzie można stworzyć uregulowane środowisko, które stymulowałoby rozwój zarówno start-upów, jak i młodych, innowacyjnych przedsięwzięć. Kluczowi goście, tacy jak Piotr Wilam (Innovation Nest), Marcin Kasz (Kontak.io), Mick Griffin (Brand24) podzielą się swoimi doświadczeniami. Dodatkowo na evencie obecni będą przedstawiciele Facebook’a, Google, Uber oraz innych wielkich, międzynarodowych firm. Dzień zakończy się rozmową dotyczącą roli technologii w rozwoju przestrzeni miejskiej m.st. Warszawy, jak również stołecznej strategii dla start-upów, w której udział weźmie Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Pan Michał Olszewski.

Startup Europe Summit już w poniedziałek, 21 marca o godz. 13.00 w Teatrze Polskim na Scenie Kameralnej  (przy ul. Kazimierza Karasia 2). Wydarzenie jest darmowe i otwarte dla wszystkich. Po wydarzeniu odbędzie się otwarta sesja networkingowa.

Partnerami w organizacji wydarzenia są: Factory, Startup Europe przy Komisji Europejskiej, oraz Internet Association. Dzięki podjętej inicjatywie całe wydarzenie skupiać będzie szereg przedsiębiorców z różnych sektorów, przedstawicieli firm technologicznych, jak również polityków, zaangażowanych w wątek start-upów.