Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

XIV Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2013 roku - Strona 2


Lista nominowanych w XIV Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2013 roku

I.    Najlepszy Sportowiec Roku

  1. Marcin BRZEZIŃSKI
    wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
    trener Robert Borys
    II miejsce w konkurencji ósemek – Mistrzostwa Europy
  2. Weronika DERESZ
    wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
    trener Danuta Kotwińska
    III miejsce w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej – Mistrzostwa Europy
  3. Anna JASTRZĘBSKA
    kajak polo – KS Powiśle Warszawa
    trener Krystyna Nowacka
    III miejsce w U-21 – Mistrzostwa Europy
  4. Mateusz KAMIŃSKI*
    taekwon-do ITF – „TAEWO” Klub Wschodnich Sportów Walki
    trener Ewaryst Myszewski
    I miejsce w drużynowych technikach specjalnych – Mistrzostwa Świata Seniorów
    V-VIII miejsce powyżej 85 kg – Mistrzostwa Świata
    I miejsce w ind. walkach powyżej 85 kg –  Mistrzostwa Europy
    I miejsce w drużynowych tech. specjalnych – Mistrzostwa Europy
    I miejsce w drużynowych testach siły –  Mistrzostwa Europy
    III miejsce w walkach drużynowych – Mistrzostwa Europy
  5. Paweł KORZENIOWSKI*
    pływanie – AZS AWF Warszawa
    trener Robert Białecki
    II miejsce 200 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Świata
    II miejsce 200 m stylem motylkowym – Mistrzostwa Eiropy
  6. Joanna LESZCZYŃSKA*
    wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
    trener Danuta Kotwińska
    III miejsce w konkurencji czwórki podwójnej – Mistrzostwa Świata
  7. Sylwia LEWANDOWSKA*
    wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
    trener Danuta Kotwińska
    III miejsce w konkurencji czwórki podwójnej – Mistrzostwa Świata 
  8. Michał MAJEWSKI
    szermierka – AZS AWF Warszawa
    trener Piotr Majewski
    II miejsce drużynowo – Mistrzostwa Europy 
  9. Bartłomiej MARSZAŁEK*
    sporty motorowodne – MKS Polonia Warszawa
    III miejsce – Mistrzostwa Świata  
  10. Mateusz MRÓZ
    taekwon-do ITF –  „TAEWO” Klub Wschodnich Sportów Walki
    trener Ewaryst Myszewski
    I miejsce w drużynowych technikach specjalnych – Mistrzostwa Świata
    III miejsce w indywidualnych technikach specjalnych – Mistrzostwa Europy
  11. Oktawia NOWACKA*
    pięciobój nowoczesny – Stowarzyszenie „Pięciobój Polski – CWKS Legia”
    trener Jan Żółkiewski, Patrycja Masternak, Stanisław Pytel,Zbigniew Katner
    II miejsce sztafeta – Mistrzostwa Europy 
  12. Dariusz POPIELA*
    kajakarstwo slalomowe – KS Spójnia Warszawa
    trener Bogdan Popiela
    II miejsce w K-1x3 – Mistrzostwa Świata
    II miejsce w K-1x3 – Mistrzostwa Europy
  13. Marcin RUDAWSKI*
    żeglarstwo – MKS „Dwójka” Warszawa
    trener Sławomir Kalinowski
    I miejsce Laser Radial – Mistrzostwa Europy
    II miejsce Laser Radial – Mistrzostwa Świata
  14. Aleksandra SOCHA*
    szermierka-szabla – AZS AWF Warszawa
    trener Piotr Stroka
    III miejsce w turnieju indywidualnym – Mistrzostwa Europy
  15. Karolina WINKOWSKA*
    żeglarstwo-kitesurfing – Warszawskie Towarzystwo Kite
    trener Piotr Winkowski
    II miejsce – Mistrzostwa Świata
  16. Anita WŁODARCZYK*
    lekkoatletyka – RKS SKRA Warszawa
    trener Krzysztof Kaliszewski
    II miejsce 14. IAAF Mistrzostw Świata
  17. Katarzyna WÓJCIK*
    pięciobój nowoczesny – Stowarzyszenie „Pięciobój Polski – CWKS Legia”
    trener Jan Żółkiewski, Patrycja Masternak, Stanisław Pytel
    II miejsce sztafeta – Mistrzostwa Europy

* kandydaci ubiegający się również o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Roku – głosowanie internautów.

Pliki do ściągnięcia

  1. Prezentacja nominowanych w "XIV Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2013" (plik: prezentacja_xiv_plebiscyt_na_najlepszych_sportowcow_warszawy_2013.pdf, rozmiar pliku: 7983.92 KB)
  2. Formularz akredytacyjny dla dziennikarzy - Bal Mistrzów Sportu (plik: formularz_akredytacyjny.doc, rozmiar pliku: 31 KB)