Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Centrum Kultury Ursynowa

opublikowany: piątek, 10. listopada 2017 - 12:43, Magdalena Łań

W poniedziałek, 13 listopada, o godz. 10.00, zapraszamy przedstawicieli mediów na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Kultury Ursynowa. Uroczystość odbędzie się na parkingu przylegającym do terenu budowy, obok Urzędu Dzielnicy Ursynów (al.KEN 61).


W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz m.st. Warszawy i dzielnicy Ursynów oraz wykonawcy inwestycji.
Centrum Kultury Ursynowa to pierwszy dla tzw. Wysokiego Ursynowa dzielnicowy dom kultury. Będzie prowadził działalność w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury. Obejmie ona edukację kulturalną, animację i rozwój amatorskiego ruchu artystycznego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego i lokalnej tradycji.  Wykonawcą inwestycji, jest Moris – Polska Sp. z o.o.  Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 31 sierpnia 2018 r.

Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na drugim i trzecim piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa Centrum Kultury Ursynowa to 3 421,58 m². Przed budynkiem powstanie parking na 107 miejsc postojowych.

Przypominamy, że na terenie budowy obowiązuje nakaz noszenia kasku ochronnego oraz obuwia na twardej podeszwie (kaski zostaną wydane na miejscu).