Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wizyta w centralnej dyspozytorni metra

opublikowany: wtorek, 26. czerwca 2018 - 14:21, Konrad Klimczak

W piątek, 29 czerwca zapraszamy przedstawicieli mediów do centralnej dyspozytorni warszawskiego metra (STP Kabaty).


Będzie można zobaczyć jak działa „serce” stołecznego metra, gdzie podejmowane są decyzje, w jaki sposób dyspozytorzy dbają o bezpieczeństwo pasażerów, zarządzają infrastrukturą oraz płynnością ruchu pociągów na I i II linii podziemnej kolei.

O godz. 12.00 dyspozytornię odwiedzą: Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy oraz Jerzy Lejk - prezes Metra Warszawskiego sp. z o.o.

Teren STP Kabaty jest terenem zamkniętym, a centralna dyspozytornia jest miejscem szczególnie chronionym, dlatego wstęp będzie możliwy wyłącznie na podstawie wydanej przepustki.

Zgłoszenia, zawierające następujące dane: redakcja, imię i nazwisko, liczba osób, prosimy przesyłać na adres: rzecznik@metro.waw.pl, do czwartku, 28 czerwca do godz. 14.30.

Przedstawiciele mediów będą mogli wejść na teren centralnej dyspozytorni, w dwóch grupach – o godz. 12.00 i 13.30. O godzinie wejścia zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Potwierdzenie zostanie przesłane na adres redakcji. Prosimy o wcześniejsze przybycie i zabranie ze sobą dowodu osobistego bądź legitymacji dziennikarskiej.