Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wizyta na Górce Szczęśliwickiej

opublikowany: piątek, 22. czerwca 2018 - 16:18, Beata Wiśniewska

W poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 14.00 zapraszamy przedstawicieli mediów na wizytę na terenie modernizowanego ośrodka Szczęśliwice (ul. Drawska 22).


W wizycie uczestniczyć będą: Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy, Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawiciele wykonawcy prac firmy PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka.

Spotykamy się przy wejściu głównym do ośrodka Szczęśliwice (ul. Drawska 22). 

Jednym z głównych elementów modernizacji jest montaż nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany zostanie remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego.

To nie jedyne zmiany, jakie zaszły w ośrodku Szczęśliwice. Zakończono prace polegające na modernizacji piwnic budynku, gdzie powstały m.in. szatnie dla odwiedzających. Przed nami jeszcze remont budynku ośrodka, w tym jego nadbudowa, a także zagospodarowanie okolicznego terenu.