Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wilki biznesu po raz szósty w Warszawie

opublikowany: środa, 4. października 2017 - 13:44, Magdalena Łań
Wilki biznesu po raz szósty w Warszawie Wilki biznesu po raz szósty w Warszawie

We wtorek i środę, 10 i 11 października, w PKiN odbędzie się konferencja Wolves Summit. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie dedykowanych startupom, inwestorom i korporacjom.


Wolves Summit to przede wszystkim debaty, warsztaty i prelekcje światowych ekspertów, które są cennym źródłem wiedzy na temat nowych technologii i innowacji, a także wysokiej jakości networking, spotkania indywidualne, rozszerzanie sieci kontaktów biznesowych i poszukiwanie możliwości inwestycyjnych. Szósta edycja skupia się na uczestnikach z Europy Środkowej i Wschodniej oraz wszystkich, którzy myślą o podjęciu współpracy z firmami z tego regionu. Innowacyjny system do umawiania spotkań, które są trzonem Wolves Summit od początku działalności, ułatwia zdobywanie nowych kontaktów i poznanie potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych.

Stolica dostrzega ogromny potencjał w warszawskim środowisku startupowym, przy czym wiele firm rozwijających swoje produkty i usługi, nie wie w jaki sposób pozyskać większą liczbę konsumentów lub jak wyjść z danym produktem na rynek zagraniczny. Wolves Summit to jedyna konferencja w Warszawie, która kompleksowo i z udziałem wybitnych ekspertów pozwala na tak wielką skalę sieciować środowisko startupów, inwestorów i korporacji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W konferencji weźmie udział aż 200 startupów z regionu CEE, a wśród nich znajdą się reprezentanci różnych branż. Wprowadzona podczas piątej edycji formuła, w której zakwalifikowane startupy brały bezpłatnie udział w wydarzeniu sprawdziła się i jest kontynuowana. To krok, który pozwoli tego rodzaju przedsiębiorstwom skupić swoje zasoby na rozwoju technologii i umożliwi spotkanie w jednym miejscu 150 inwestorów i 250 przedstawicieli firm. Startupy wyselekcjonowane będą pod kątem innowacyjności i zapotrzebowania rynku w wybranych obszarach. W sam proces selekcji zaangażowane są korporacje i fundusze, które poszukują konkretnych rozwiązań. Dzięki temu każdy uczestnik otrzyma szansę na nawiązanie cennych partnerstw.

Wolves Summit to nie tylko święto startupów, ale też inwestorów i przedstawicieli korporacji, którzy mogą w ciągu dwóch dni spotkać się, wymienić doświadczeniami i poznać nowe metody współpracy z każdą z grup obecnych na wydarzeniu. Ogromnym wsparciem w tym zakresie są prelekcje i panele dyskusyjne prowadzone na głównej scenie, które koncentrują się na aktualnych wyzwaniach ekosystemu startupowego.

Miasto stołeczne Warszawa jest współorganizatorem wydarzenia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wolvessummit.com