Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Światowy Dzień Nosorożca w warszawskim zoo

opublikowany: piątek, 21. września 2018 - 12:13, Konrad Klimczak
Piknik - warsztaty zoologiczne Piknik - warsztaty zoologiczne

Warszawski ogród zoologiczny świętuje Światowy Dzień Nosorożca. Z tej okazji, w sobotę 22 września, na warszawiaków czeka moc atrakcji - konkursy, edukacyjne spacery i warsztaty. Przed wejściem przy moście Gdańskim stanie też krwiobus, a dawcy krwi wejdą do zoo za darmo.


Od godziny 10.00, na polanie przy budynku słoniarni, uczestnicy pikniku usłyszą opowieści o ulubionych przysmakach i zabawkach nosorożców. Nie zabraknie również historycznych ciekawostek o wielkich ssakach i związanych z tym eksponatów. Odwiedzający będą mogli dotknąć prawdziwego rogu i skóry nosorożca oraz zobaczyć wielkie odciski nóg. Dodatkowo organizatorzy pikniku przygotowali liczne konkursy, zagadki, zajęcia plastyczne i grę terenową „Odkryj tajemnicę nosorożców”. Z okazji szóstego miesiąca życia nosorożca Junga goście zoo o godz. 12.00 zostaną poczęstowani tortem, a zwierzaki raczyć się będą przysmakami z wierzby i papryki.

Daj coś z siebie innym

Między godziną 10.00 a 15.00 warszawiacy mogą oddać krew w mobilnym punkcie pobrań, który stanie tuż przed wejściem do ogrodu zoologicznego, na parkingu przy moście Gdańskim. Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie, otrzyma bezpłatną wejściówkę do zoo. Dodatkowo, w ramach promocji honorowego krwiodawstwa przewidziano także quizy, zabawy, warsztaty zoologiczne, zawody sprawnościowe i pokazowe treningi piłki nożnej. Mieszkańcy, którzy chcą dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku, mają możliwość zostawienia wymazu z policzka w punkcie fundacji DKMS. Za medyczną część plenerowej imprezy odpowiada Miejski Ogród Zoologiczny oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we współpracy z Fundacją DKMS oraz Football Academy.

W przypadku niepogody wszystkie atrakcje zostaną przeniesione pod zadaszenie. Więcej szczegółów o akcji Światowego Dnia Nosorożca można znaleźć tutaj. Informacje na temat pikniku promującego krwiodawstwo zamieszczone są na dedykowanej stronie.

Miejski Ogród Zoologiczny obchodzi w tym roku 90. urodziny. Z tej okazji, na terenie zoo organizowanych jest wiele wydarzeń i atrakcji dla zwiedzających. Warszawiacy mogą już korzystać z nowego wejścia od strony ul. Jagiellońskiej, wyremontowanej alei głównej, a także podziwiać wybudowane stawy dla żółwi błotnych. Na powierzchni 40 ha eksponowanych jest obecnie ponad 12 000 zwierząt, należących do 543 gatunków, z których 47 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem.