Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Świąteczna eko pomoc. Rozdajemy choinki!

opublikowany: piątek, 2. grudnia 2016 - 10:37, Konrad Klimczak

W sobotę, 10 grudnia, od 10.00 do 14.00 warszawiacy, którzy odwiedzą stacjonarne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w zamian za przyniesiony m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają świąteczne choinki w doniczkach.


- Podczas ostatniej edycji Świątecznej Eko Pomocy, organizowanej w 2015 roku, przekazaliśmy z zamian za ponad 20 tysięcy kilogramów odpadów prawie 4 tysiące choinek w doniczkach. Cały dochód z akcji, przeznaczony został na odbudowę przedszkola dla dzieci na Filipinach. Przedszkole uległo zniszczeniu przez tajfun Sendong na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia 2011 r.– mów Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Mieszkańców zapraszamy w sobotę, 10 grudnia do  jednego z dwóch stołecznych PSZOK-ów (przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce). Podczas wydarzenia rozdawane będą zarówno mniejsze jak i większe choinki w doniczkach w zależności od wielkości i ilości przyniesionych odpadów, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii, szkła opakowaniowego, plastiku, metalu i papieru (Regulamin akcji w załączeniu).

Również w tym roku, będzie to okazja do włączenia się w akcję charytatywną. Cały dochód z niej przeznaczony zostanie na wsparcie Fundacji Muzyczni Czarodzieje, której podstawą jest praca z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Suwalskiej 11 w Warszawie.

Dojazd zapewniony zostanie przez specjalne linie autobusowe ze stacji metra Młociny (nr 926) i metra Wilanowska (nr 908). Opłata za przejazd jest zgodna z cennikiem biletów komunikacji miejskiej na terenie m.st. Warszawa.

Pliki do ściągnięcia

  1. Regulamin wymiany odpadów na choinki w doniczkach (plik: regulamin_wymiany_odpadow_na_choinki_w_doniczkach.doc, rozmiar pliku: 52.5 KB)