Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawskie przestrzenie twórczej współpracy

opublikowany: wtorek, 26. listopada 2013 - 12:15, Rafał Motyl

W czwartek i piątek, 28-29 listopada, warszawskie przestrzenie twórczej współpracy otworzą przed mieszkańcami swoje przestrzenie organizując – wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawą, projektami Cross Innovation i European Creative Cluster Lab – spotkania poświęcona idei coworkingu.


Zapraszamy na cykl wydarzeń poświęconych przestrzeniom twórczej współpracy. Wydarzeniem otwierającym cykl eventów będzie happening, który odbędzie się w czwartek, 28 listopada na pl. Zamkowym przy ruchomych schodach nad Trasą WZ (w godz. 12:00-16:00, ul Senatorska 1).

Następnie właściciele i użytkownicy coworkingów oraz władz Miasta, w ramach cyklu debat „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”, będą dyskutować nad tym, czy stolica – podobnie do innych europejskich miast - może stać się „coworking hot spot”. Spotkanie odbędzie się w dawnym budynku Cenzury przy ul. Mysiej 3 (poziom 3, start o godz. 18:00). Aby wziąć udział w debacie, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy kreatywnawarszawa@um.warszawa.pl

W piątek, 29 listopada, 11 warszawskich przestrzeni otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych tą formą pracy i zainteresowanych ideą coworkingu. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć na www.coworking-warszawa.com

Coworking, chociaż nie ma swojego odpowiednika w języku polskim, można rozumieć jako wspólną pracę. W znaczeniu podstawowym to przebywanie i prowadzenie interesów w jednej przestrzeni przez osoby, które mogą, ale nie muszą być ze sobą powiązane w sensie biznesowym. Poza biurami coworkingowymi istnieją także przestrzenie bardziej sprofilowane jak fablaby – warsztaty z  zapleczem technologicznym, w których można m.in. produkować prototypy. Osobną nazwę posiadają także przestrzenie zwane hackerspace – najczęściej skupiają ludzi związanych z informatyką czy nowymi technologiami.

Pliki do ściągnięcia

  1. Program debaty "Czy Warszawa może stać się coworking hot spot?" (plik: program_debaty.doc, rozmiar pliku: 1000.5 KB)
  2. Co to jest coworking, fablab, hackerspace? - Scenariusz happeningu (plik: happening_plan_ramowy.doc, rozmiar pliku: 967.5 KB)