Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych 2019

opublikowany: środa, 17. kwietnia 2019 - 15:26, Konrad Klimczak

Z okazji Światowego Dnia Książki, już po raz czwarty organizowany jest Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. Święto warszawskich księgarń potrwa od 25 do 28 kwietnia. Szykuje się wiele atrakcji – na wszystkie wstęp wolny. Projekt wspiera finansowo m.st. Warszawa.


W kilkudziesięciu lokalach w całym mieście zaplanowano spotkania z pisarzami, koncerty, warsztaty, lekcje księgarniane, zabawy dla dzieci, spacery, aukcje, czytania performatywne, a także dyżury literackie dziennikarzy i blogerów zajmujących się książką. W tym roku w akcji uczestniczy 30 kameralnych księgarń i antykwariatów.

Z wydarzeń godne polecenia są m.in.: kreatywne warsztaty dla dzieci (27 kwietnia) czy oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Tadeusz Rolke. Fotografie warszawskie” (Dom Spotkań z Historią).

Święto niezależnych księgarń organizowane jest od 2016 roku przez księgarki, księgarzy, antykwariuszki i antykwariuszy zrzeszonych w Kolektywie. W tym roku na książkowej mapie miasta pojawiły się nowe miejsca, które aktywnie włączyły się w tworzenie programu WWKK.

PROGRAM WYDARZEŃ