Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawski Festiwal Filmowy w reżimie sanitarnym

opublikowany: piątek, 9. października 2020 - 15:15, Paweł Olek

170 filmów z całego świata, w tym międzynarodowe premiery, od 9 października będą wyświetlane w dwóch stołecznych kinach – Kinotece i Multikinie Złote Tarasy. 36. Warszawski Festiwal Filmowy będzie odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym.


W przygotowaniu do żółtej strefy
W związku z wprowadzeniem „żółtej strefy” na terenie całej Polski organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego wydali specjalny komunikat, w którym informują o zasadach, jakie będą obowiązywały podczas kinowych pokazów. Seanse przy udziale 25 procent widowni, w kinie obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz zachowywania społecznego dystansu. Organizatorzy liczyli się z takim scenariuszem, dlatego do sprzedaży wprowadzono przewidywaną, dozwoloną liczbę biletów - zatem wszystkie seanse odbędą się zgodnie z planem, a zakupione przez bilety pozostają ważne – zapewniają organizatorzy WFF. Widzowie są proszeni o bezwzględne stosowanie się do wymogów sanitarnych i zaleceń obsługi.

Warszawa funduje Grand Prix
Warszawski Festiwal Filmowy, będący wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu, wpisuje się w budowanie wizerunku Warszawy jako europejskiego miasta, otwartego i różnorodnego. Lubiany i ceniony przez miłośników kina i sztuki filmowej po raz kolejny zaprezentuje najciekawsze tytuły kina polskiego, europejskiego i światowego. Jak co roku Miasto Stołeczne Warszawa ufunduje nagrodę główną, czyli Grand Prix Międzynarodowego Konkursu WFF, w wysokości 100 tys. zł.  

170 filmów w 10 dni
Filmem otwarcia będzie wyprodukowana przez Terrence’a Malicka „Księga wizji” w reż. Carlo Hintermanna, otwierająca tegoroczną edycję Tygodnia Krytyków na festiwalu w Wenecji. Włoski reżyser ma być jednym z gości warszawskiego festiwalu. Z powodu pandemii obecność w Warszawie zapowiedziało mniej twórców niż w poprzednich festiwalowych edycjach, a organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonania zmian w programie, w zależności od bieżącej sytuacji związanej z COVID-19. W tym pokazanych zostanie ponad 170 filmów.

Więcej informacji: www.wff.pl