Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawiacy zatańczyli poloneza na Trakcie

opublikowany: poniedziałek, 1. października 2018 - 10:39, Magdalena Łań
Na czele korowodu szła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Fot. E.Lach fot. Na czele korowodu szła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Fot. E.Lach

Mieszkańcy tłumnie wzięli udział w sobotę, 29 września w Warszawskim korowodzie poloneza. Zatańczyli ustawieni w czwórki, wspomagani przez członków zespołów tanecznych ubranych w staropolskie kontusze.


- 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to powód do radosnego świętowania. I tak właśnie obchodzimy tę rocznicę – pomysłowo i oryginalnie - powiedziała na rozpoczęciu wydarzenia Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy - Od wczesnej wiosny w każdej dzielnicy Warszawy odbywają się różnorodne wydarzenia, w których udział biorą mieszkańcy. A teraz zapraszam do poloneza, bo następna taka okazja będzie dopiero za sto lat!

Korowód wyruszył z placu Teatralnego. Poprzedzał go „polonezodrom”, dzięki któremu tancerze słyszeli muzykę – utwory z konkursu „Polonez dla Niepodległej” nagrane przez Symfonię Varsovię. Z każdym krokiem uczestników korowodu przybywało. Po Krakowskim Przedmieściu szedł już tak długi, że trudno było dostrzec jego koniec. Tancerze do ubrań przypięli biało-czerwone kotyliony ( miasto rozdało ich tysiąc) dla uczczenia przyczyny tego wydarzenia – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Korowód zakończył się także na pl. Teatralnym, a jego finałem był polonez odtańczony przez zespół Promni.