Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawa wspiera młodych sportowców – briefing prasowy

opublikowany: piątek, 11. maja 2018 - 16:53, Rafał Motyl

W poniedziałek, 14 maja, o godz. 11.00 (bulwar generała George’a Smitha Pattona, przy placu zabaw z figurami wiślanych ryb) zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing zapowiadający zbliżającą się Galę Stypendystów, połączony z omówieniem założeń nowego systemu stypendialnego i nagrodowego.


W spotkaniu udział wezmą: Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy oraz Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

Stypendia sportowe m.st. Warszawy przyznawane są od 2003 r. Warto dodać, że suma środków przeznaczanych na wspieranie młodych zawodników systematycznie rośnie. W 2015 r. było to blisko 1,2 mln zł, w 2016 r. 1,9 mln zł, a w 2017 to już ponad 2,1 mln zł. Od 2018 roku i w kolejnych latach stypendia będą rekordowe. Według szacunkowych wyliczeń nowy system stypendiów sportowych będzie wynosił w okresie od Igrzysk Olimpijskich do Igrzysk (które są rozgrywane co 4 lata) łącznie nie mniej niż 20 mln zł. W tym roku w budżecie zaplanowano na ten cel 5 mln zł.