Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawa kolejny raz przyciągnie start-upy z całego świata

opublikowany: piątek, 6. kwietnia 2018 - 13:08, Konrad Klimczak
Wolves Summit fot. Wolves Summit

W dniach 9-11 kwietnia 2018 r. w Pałacu Kultury i Nauki po raz siódmy odbędzie się międzynarodowa konferencja dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji – Wolves Summit. Organizatorzy spodziewają się nawet 2,5 tys. uczestników z ponad 60 krajów.


Swój udział potwierdziło już 400 startupów, 300 inwestorów i 450 przedstawicieli korporacji z ponad 60 państw z całego świata. Poprzednie edycje wydarzenia pokazały, że jest zapotrzebowanie na spotkania na międzynarodowym szczeblu i rozmowy o innowacjach w technologii.

Warszawa coraz częściej jest doceniana w światowych rankingach jako jedno z miejsc najbardziej przyjaznych startupom, a warszawscy przedsiębiorcy czy organizacje promujące rozwój biznesu odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Ponadto dzięki nieustannie rozwijającej się infrastrukturze jakość życia poprawia się każdego roku, co również sprzyja rozwojowi ekosystemu startupowego – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Wolves Summit to jedyna konferencja w Warszawie, która kompleksowo i z udziałem wybitnych ekspertów pozwala na tak wielką skalę sieciować środowisko startupów, inwestorów i korporacji.

Sprzyjające warunki do rozwoju

Warszawa jest miastem, które na tle innych europejskich hubów technologicznych wyróżnia się dynamicznym rozwojem. Powstają ośrodki innowacji i wsparcia dla młodych firm technologicznych, biura coworkingowe i inkubatory, prowadzone są liczne programy akceleracyjne. Światowe korporacje z siedzibą w stolicy, państwowe i prywatne fundusze wspierające finansowo i merytorycznie oraz wysoko wykwalifikowani pracownicy IT – to tylko niektóre z udogodnień czekających na firmy, które zdecydują się przyjechać do Warszawy. Do sukcesu ekosystemu start-upowego przyczyniają się również międzynarodowe konferencje.

To tak naprawdę całkiem młoda inicjatywa, bo pierwszą edycję zorganizowaliśmy zaledwie 2,5 roku temu. Kolejne wydarzenia pokazują jednak, że jest ogromne zapotrzebowanie na innowacje – mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit i dodaje Polska od kilku lat znajduje się w czołówce rankingów, jeśli chodzi o najlepszych programistów. To dzięki nim możliwy jest rozwój ekosystemu startupowego i nawiązywanie współpracy pomiędzy młodymi firmami a inwestorami czy korporacjami.

Kontakty przede wszystkim

Konferencja Wolves Summit gromadzi przedstawicieli wielu środowisk, w tym korporacje, inwestorów i obiecujące startupy z całego świata. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia są spotkania 1:1. Uczestnicy mogą umówić się na 15-minutową rozmowę z interesującymi ich osobami jeszcze zanim rozpocznie się wydarzenie. Pozwala to zapełnić swój kalendarz i dopasować rozmówców według określonych kryteriów.

Miasto stołeczne Warszawa jest współorganizatorem konferencji.