Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Warszawa kandyduje(MY)

opublikowany: wtorek, 31. maja 2011 - 14:35, Robert Trzaska

W środę, 1 czerwca, rusza finałowa kampania starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Hasło „kandyduje(MY)” zilustrowane zostało 21 syrenkami reprezentującymi rożne grupy społeczne i zawodowe.


Celem kampanii jest promocja Warszawy jako najlepszej kandydatki do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kampania ma również zakomunikować, że program stolicy jako ESK 2016 będzie imiennym zaproszeniem do udziału w kulturze dla każdego warszawiaka.

Jej zadaniem jest uzmysłowienie warszawiakom, iż tytuł ESK 2016 to nie tylko szansa na znaczące podniesienie jakości życia kulturalnego w Warszawie na przestrzeni najbliższych lat, ale także możliwość promocji i zwiększania wpływu wielokulturowej Warszawy na obraz Europy. 

Autorem kampanii w ramach platformy "zaprojektowano po warszawsku" jest stołeczny grafik Rene Wawrzkiewicz. Ilustracje przygotował Bartek Drejewicz.

Obaj autorzy zrzeszeni są w Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej (stgu.pl). Kampania będzie pokazana na nośnikach outdoorowych, w metrze, na Lotnisku Chopina i na ekranach bankomatów oraz ekranach w centrach handlowych w całym mieście.