Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

„Warszawa dla najmłodszych” – dotrzymujemy obietnic

opublikowany: wtorek, 12. lutego 2019 - 10:02, Magdalena Łań

W środę, 13 lutego, o godz. 10.30, zapraszamy przedstawicieli mediów do żłobka przy ul. Spartańskiej 2, gdzie Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, przedstawi program wspierający rodzicielstwo i opiekę nad najmłodszymi dziećmi „Warszawa dla najmłodszych”.


W spotkaniu udział wezmą także radne miejskie: Aleksandra Gajewska, Gabriela Szustek, oraz Aleksandra Śniegocka-Goździk.

Podczas wizyty Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, przedstawi trzy filary programu „Warszawa dla najmłodszych”:
I.  Bezpłatne żłobki.
II. Zdrowe dziecko.
III. Bezpieczne macierzyństwo.

Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, żłobek przy ul. Spartańskiej to pierwsza nowa placówka dla najmłodszych warszawiaków na Mokotowie. Inwestycja realizowana była w formule zaprojektuj i  wybuduj w latach 2016-2018, koszt to 6 mln zł. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ok. 1500 m². z placem zabaw na zewnątrz. Żłobek rozpoczął działalność tydzień temu, jest przystosowany do przyjęcia 150 dzieci w wieku od 1 do 3 lat (6 oddziałów – 5 grup po 24 dzieci, jedna grupa dla 30 dzieci). Trzykondygnacyjny budynek jest energooszczędny (ogrzewanie gazowe) oraz przystosowany dla osób niepełnosprawnych.