Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Upały i burze z silnym wiatrem

opublikowany: czwartek, 13. czerwca 2019 - 10:51, Magdalena Łań

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o bardzo dużym prawdopodobieństwie wystąpienia dzisiaj, 13 czerwca, na terenie województwa mazowieckiego burz, miejscami z gradem.


IMiGW przewiduje wystąpienie burz od godz. 14.00 do 6.00 dnia następnego, podczas których opady deszczu wyniosą do 30 mm, lokalnie do 50 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 115 km/godz. Miejscami grad.

Prosimy mieszkańców Warszawy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas burzy, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami.

Jeśli w Twojej okolicy, burza połamała drzewa lub  woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu https://warszawa19115.pl/ lub zadzwoń pod nr 19115 -  poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymuje prognozę o upałach do 16 czerwca z temperaturą do 33°C.
Tylko w piątek, 14 czerwca, przewidywana temperatura będzie niższa i wyniesie 29°C.
Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci. Zalecenia podczas upałów.