Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Turniej piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

opublikowany: piątek, 1. sierpnia 2014 - 11:01, Tomasz Demiańczuk
Zbigniew Luchciński fot. Zbigniew Luchciński
Rozpoczęcie VII edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

W środę, 30 lipca, rozpoczęła się VII edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”. W pierwszych meczach najlepiej zaprezentowały się zespoły Fortuny Duesseldorf i Karpat Lwów, które strzeliły swoim rywalom wiele goli. Finał zawodów w sobotę, 2 sierpnia.


Najbardziej zacięte mecze toczyli młodzi piłkarze z Ursusa, którzy ulegli drużynie FK Lwów 4:5 i zremisowali z Kosą Konstancin 2:2.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał honorowy prezes Polonii Warszawa Jerzy Piekarzewski – inicjator i główny organizator turnieju. Młodych sportowców na plac gry wyprowadzili ubrani w powstańcze mundury członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Zgrupowania AK „Radosław”. Po zakończeniu pierwszego dnia turnieju zawodnicy udali się na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.

W piątek 1 sierpnia mecze odbędą się w godz. 9.00 – 13.30. O godz. 17.00 uczestnicy turnieju złożą kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu. Organizatorzy turnieju zapraszają na Piknik Powstańczy, który rozpocznie się o godz. 17.30 na dziedzińcu stadionu Polonii. Wstęp wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego. Współorganizatorami wydarzenia są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Wstęp na turniej oraz towarzyszące mu wydarzenia jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Celem turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami, która krzewiona jest poprzez wspólną rywalizację sportową. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, będzie brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także historyczno-edukacyjnych, mających na celu promocję Warszawy oraz poznanie historii stolicy.

Więcej informacji na temat VII edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca” TUTAJ.