Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

opublikowany: piątek, 11. września 2020 - 16:22, Paweł Olek

Jeszcze tylko do 15 września mieszkańcy Warszawy mogą zdecydować, na co przeznaczyć w przyszłym roku ponad 83 mln zł z budżetu miasta. Do tej pory, w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, zagłosowało już ponad 50 tys. warszawiaków i warszawianek. A głosowanie jeszcze trwa.


– Dziękuję tym, którzy już zagłosowali i cieszę się, że tak wiele osób, chce współdecydować o naszym mieście. Jest naprawdę wiele ciekawych pomysłów mieszkańców, na które warto oddać swój głos. Dlatego gorąco zachęcam do głosowania tych, którzy jeszcze tego nie zrobili - mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy. Czasu coraz mniej, bo głosowanie trwa tylko do 15 września - dodaje.

Jak głosować na wybrane projekty? 

Głosowanie rozpoczęło się 1 września i potrwa do 15 września 2020 r. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy – nie trzeba być zameldowanym w stolicy. Swój głos mogą również oddać warszawiacy poniżej 13. r. życia - wówczas niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Głosować można papierowo, w urzędzie dzielnicy lub przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych (w jednej wybranej przez siebie dzielnicy) oraz 10 projektów ogólnomiejskich.

Listę zwycięskich pomysłów poznamy 30 września 2020 r. Projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w danej puli zostaną skierowane do realizacji w kolejnym roku. W zeszłorocznej edycji głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Warszawy oddali ponad 105 tys. głosów.

Obowiązek realizacji budżetu obywatelskiego wynika z zapisów ustawy o samorządzie gminnym.