Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Testujemy pojazdy komunikacji miejskiej

opublikowany: środa, 25. lipca 2018 - 15:53, Konrad Klimczak

W czwartek, 26 lipca w godz. 11.00 – 14.00 (pętla Cmentarz Wolski) zapraszamy przedstawicieli mediów na testowanie pojazdów komunikacji miejskiej.


O godz. 12.00 odbędzie się briefing prasowy Renaty Kaznowskiej, zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy i Wiesława Witka, dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. 

Konsultowanie zakupów pojazdów transportu publicznego w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji to jedna z rekomendacji przyjętych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego. Rekomendacje to wskazówki dla ZTM i innych jednostek miejskich, jakie działania powinny podjąć, aby każdemu pasażerowi zapewnić możliwość łatwego i bezpiecznego przemieszczania się środkami transportu publicznego. Jedna z nich dotyczy właśnie wyposażania i aranżacji wnętrza pojazdów komunikacji miejskiej jeżdżących po warszawskich ulicach. W czwartek chcemy zebrać uwagi, które pozwolą wypracować propozycje zapisów w opisie przedmiotu zamówienia w przetargach na zakup taboru i usług przewozowych.

Na miejsce spotkania najlepiej dojechać tramwajami linii 13 i 27 oraz autobusami linii 194, 255, 713, 716 i 743.