Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szósta odsłona Adoptuj warszawiaka

opublikowany: wtorek, 14. stycznia 2020 - 14:05, Konrad Klimczak
A. Chomczyk fot. A. Chomczyk
Adoptuj warszawiaka - szósta odsłona

Psy ze Schroniska Na Paluchu znów będą szukać nowego właściciela spacerując po parkach. Rusza szósta odsłona akcji Adoptuj warszawiaka. W sobotę, 18 stycznia, w parku Dolinka Służewiecka, w godz. 12.00-14.00 mieszkańcy mogą porozmawiać o adopcji czworonoga i bezpłatnie zaczipować zwierzę.


Warszawianki i warszawiacy kolejny raz mają okazję poznać podopiecznych Schroniska Na Paluchu oraz porozmawiać z opiekunami psów o adopcji i wolontariacie. W trakcie spotkania otwarte będzie stoisko bezpłatnego znakowania zwierząt - właściciele, którzy chcą zaczipować pupila, proszeni są o wzięcie jego książeczki zdrowia. W namiocie Palucha będzie można otrzymać kalendarz na 2020 r. ze zdjęciami schroniskowych psów i kotów w zamian za symboliczną darowiznę. Więcej informacji tutaj oraz na stronie www.napaluchu.waw.pl.

Za nami już pięć edycji Adoptuj warszawiaka

W ramach inicjatywy Adoptuj warszawiaka psy z Palucha pojawiają się cyklicznie w miejskiej przestrzeni podczas wydarzeń kulturalnych, jak i na imprezach biegowych. Celem akcji jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili placówki przy ul. Paluch 2, a są zainteresowani przygarnięciem psa. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Schroniska oraz innych wielbicieli zwierząt, liczba pupili Palucha jest teraz rekordowo niska. W 2019 r. aż 1787 psów i 1184 kotów znalazło nowy dom.