Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Sytuacja warszawskich nauczycieli - konferencja prasowa

opublikowany: czwartek, 12. października 2017 - 12:10, Magdalena Łań

W piątek, 13 października o godz. 12.30 (WCIES, ul. Stara 4, s. 206) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą sytuacji nauczycieli oraz podwyżek dla pracowników obsługi w warszawskich szkołach. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto pracowników oświaty.


W konferencji udział wezmą władze Warszawy.

W Warszawie w publicznych szkołach i przedszkolach pracuje ponad 26 tys. nauczycieli i 12 tys. pracowników obsługi. W Warszawie nauczyciele są wspierani finansowo – od 2007 roku ich pensje wzrosły średnio o 50% - dodatki motywacyjne są najwyższe w Polsce. W tym roku kolejne podwyżki otrzymali pracownicy obsługi – średnio więcej o 300 zł miesięcznie.
Na konferencji zostanie przedstawiona także sytuacja warszawskich nauczycieli po likwidacji gimnazjów.

Miejsce spotkania jest nieprzypadkowe – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno–Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej jest placówką dedykowaną nauczycielom. To tam w ostatnim roku szkolnym ponad 29 tys. nauczycieli, rodziców i pracowników socjalnych skorzystało z bezpłatnych szkoleń, warsztatów, porad,  a ponad 5000 nauczycieli miało szkolenia z nowej podstawy programowej obowiązującej od września w szkołach podstawowych.