Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Syreny dla upamiętnienia powstania w getcie

opublikowany: wtorek, 17. kwietnia 2018 - 8:32, Magdalena Łań
W Warszwie 19 kwietnia syreny zabrzmia o godz. 12.00 Fot. F. Kwiatkowski fot. W Warszwie 19 kwietnia syreny zabrzmia o godz. 12.00 Fot. F. Kwiatkowski

Miasto st. Warszawa informuje, że dla upamiętnienia 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim w czwartek, 19 kwietnia, o godz. 12.00, na terenie Warszawy zostaną uruchomione syreny alarmowe miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania ludności.


Syreny będą emitowały sygnał ciągły przez 1 minutę.

Uroczystości organizowane przez stołeczny ratusz

Uroczysta Sesja Rady
W czwartek, 19 kwietnia, o godz. 9.00 w Zamku Królewskim (Sala Balowa) odbędzie się uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy, podczas której zostaną wręczone honorowe obywatelstwa Miasta Stołecznego Warszawy: Halinie Birenbaum, Krystynie Budnickiej i Marianowi Turskiemu. Podczas uroczystości wręczone zostaną także Nagrody m.st. Warszawy, które otrzymują wybitni warszawiacy i instytucje działające na rzecz rozwoju stolicy, a także ludzie kultury, nauki i sztuki. Trafią one do 15 laureatów.

Posadzenie drzewa
Tego samego dnia, o godz. 14.30, w Ogrodzie Saskim (aleja przy Grobie Nieznanego Żołnierza) odbędzie się uroczyste sadzenie dębu na pamiątkę bojowników z warszawskiego getta, którzy stanęli do walki w obronie godności i honoru.

Szczegółowe informacje na temat obsługi medialnej tych dwóch wydarzeń znajdują się tutaj.