Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Sterylizacja i kastracja psów i kotów w 2013 roku

opublikowany: wtorek, 23. kwietnia 2013 - 15:07, Magdalena Łań

Rusza akcja dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów. Właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu w jednej z 10 wybranych lecznic weterynaryjnych (bez względu na miejsce zamieszkania).


Warunkiem przeprowadzenia dofinansowanego zabiegu jest:

wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach – odpowiedniego formularza („Oświadczenie dotyczące wykonania zabiegu sterylizacji/kastracji* psa/kota* z badaniem krwi/bez badania krwi* w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2013 roku”);
okazanie dowodu tożsamości;
okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

W przypadku psów niezbędne jest również elektroniczne oznakowanie zwierzęcia oraz aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Miasto finansuje 50% kosztu zabiegu. Pozostałe 50% pokrywa właściciel zwierzęcia. Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 15 grudnia 2013 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2013 roku. Do końca tego roku miasto przeznaczy na ten cel niemal 300 tys. zł.

Lista lecznic, w których można dokonać zabiegu, znajduje się w załączniku oraz pod adresem internetowym.
Znajdą tam Państwo również szczegółowe informacje na temat przygotowania zwierzęcia do zabiegu oraz wpływu sterylizacji i kastracji na samopoczucie i zachowanie zwierzęcia.

 

Pliki do ściągnięcia

  1. Adresy lecznic (plik: adresylecznic2013.pdf, rozmiar pliku: 27.99 KB)