Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Sprzątamy ulice wodą z basenów - podsumowanie

opublikowany: poniedziałek, 3. sierpnia 2020 - 13:58, Maciej Dziubiński

Niemal 800 km ulic zostało posprzątanych wodą z miejskich basenów. Zamiast zrzutu do kanalizacji, woda została zatankowana do pojazdów służb oczyszczania miasta, które nocami sprzątały warszawskie ulice.


Wykorzystywanie wody z basenu do porządków po raz pierwszy odbyło się w kwietniu, kiedy to wodą z pływalni przy ul. Jagiellońskiej posprzątane zostały ulice na Pradze-Północ. Od tamtej pory wodę pobrano jeszcze dwukrotnie z basenów znajdujących się w dzielnicy Praga-Południe.

Woda z basenów znów w obiegu

Woda była wypompowywana z basenów w czasie przerwy technologicznej (konserwacyjno-sanitarnej). Zamiast zrzutu do kanalizacji, woda została zatankowana do pojazdów służb oczyszczania miasta, które nocami sprzątały warszawskie ulice. Zmywarki pobrały łącznie 850 m³ wody, co pozwoliło na posprzątanie niemal 800 km jezdni.

Racjonale gospodarowanie wodą

Koncepcja wykorzystania wody z basenów do porządków w mieście wspiera ideę ekologicznego gospodarowania wodą.

Regularnie prace na jezdniach

Sprzątanie ulic, to prace prowadzone w stolicy na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta co noc. Każda z 1300 km jezdni porządkowana jest przynajmniej raz na tydzień. Harmonogram czyszczenia ulic znajduje się w kalendarzu na stronie http://zom.waw.pl/ulice/kalendarz-sprzatania.