Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Spotkajmy się na Ursynowie

opublikowany: czwartek, 20. lutego 2020 - 12:06, Magdalena Łań

Prezydent Rafał Trzaskowski kontynuuje cykl „Spotkajmy się w Warszawie”. W piątek, 28 lutego, o godz. 18.00, w hali ZOS „Hawajska” (ul. Dereniowa 48) spotka się z mieszkańcami Ursynowa. Będzie to okazja do rozmowy o tym, jak żyje się w dzielnicy, jakie są jej problemy i największe wyzwania.


Ursynów to druga dzielnica, którą Rafał Trzaskowski odwiedzi w ramach zainaugurowanego w styczniu cyklu „Spotkajmy się w Warszawie”. Prezydent stolicy pojawi się w wybranych, ważnych dla Ursynowa miejscach, gdzie spotka się z przedstawicielami lokalnej społeczności, zapozna się z planem działań i wyzwaniami, które czekają dzielnicę w 2020 roku.
 
Kluczowym punktem wizyty jest otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w piątek, 28 lutego, o godz. 18.00, w hali UCSiR ZOS „Hawajska”, przy ul. Dereniowej 48. Będzie to okazja do bezpośredniej rozmowy z prezydentem miasta o rozwoju, wyzwaniach i przyszłości Ursynowa.
 
Na osoby z niepełnosprawnością słuchową będą czekały oznakowane miejsca – dostępne będzie tłumaczenie na język migowy, a także pętla indukcyjna. Hala jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
 
Zachęcamy, aby na wydarzenie przyjechać komunikacją miejską. W pobliżu znajduje się stacja metra Imielin oraz przystanki autobusowe Miklaszewskiego, gdzie zatrzymują się autobusy linii 136, 148, 179, 185, 192, 195, 503 i 504.

Program „Spotkajmy się w Warszawie” uwzględnia także tzw. mobilne punkty informacyjne. Na Ursynowie punkty będą do dyspozycji mieszkańców:
•         w piątek i sobotę, 28-29 lutego, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b – w godz. 12.00-18.00;
•         w piątek, 28 lutego, w hali UCSiR ZOS „Hawajska” przy ul. Dereniowej 48 – w godz. 17.00-21.00.

W punktach urzędnicy udzielą informacji m.in. na temat tego, jak składać wnioski o finansowe wsparcie na wymianę starych pieców, kto może skorzystać z programu osłonowego w związku ze zmianą systemu opłat odpadowych, jak poprawnie segregować odpady, czy jak rozwiązać problem związany z kanalizacją.