Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Samorządy w cyfrowym świecie

opublikowany: wtorek, 25. czerwca 2019 - 15:30, Dominika Wiśniewska
23. Konferencja Miasta w Internecie 23. Konferencja Miasta w Internecie

E-usługi publiczne ułatwiają życie mieszkańcom. Jednak cyfryzacja administracji to jedno z większych wyzwań samorządów. Podczas konferencji „Miasta w Internecie”, 26 i 27 czerwca, przedstawiciele gmin, rządu i firm sektora IT będą rozmawiać o rozwoju zintegrowanej informatyzacji.


Główne sesje konferencji poświęcone będą standaryzacji cyfrowych usług publicznych, bezpieczeństwu cyfrowemu w samorządach, wspólnej infrastrukturze oraz miejscu gmin w oferowanej „chmurze krajowej”. Uczestnicy skonfrontują wyzwania nadchodzącej dekady. Będą rozmawiać o rozwoju nowych technologii, które transformują miasta w smart cities, takich jak 5G, blockchain czy sztuczna inteligencja.

23. edycja konferencji „Miasta w Internecie” odbędzie się w Warszawie. To okazja do integracji środowiska liderów rozwoju cyfrowego w miastach: prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów i szefów działów IT w administracji samorządowej. Miasto stołeczne Warszawa jest współorganizatorem wydarzenia. Szczegóły konferencji dostępne są tutaj.