Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Salon lotniczy LS Academy

opublikowany: poniedziałek, 18. marca 2019 - 16:38, Dominika Wiśniewska
E. Lach fot. E. Lach
Salon lotniczy LS Academy

Pierwsze na świecie filmy z obsługi naziemnej samolotów w technologii VR 360, symulatory lotu i lotnicze koło fortuny. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca, w godz. 16.00-18.00 (Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56) wstęp wolny dla wszystkich warszawiaków.


To jest kolejna po targach edukacyjnych akcja, która ma zachęcać do wyboru szkół technicznych. Takie wydarzenia są bardzo istotne, ponieważ młodzież spotyka się nie tylko z uczniami przyszłych techników, ale też z przyszłymi pracodawcami – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy.

Salon lotniczy LS Academy to promocja warszawskiego szkolnictwa zawodowego, przybliżanie uczniom możliwości kształcenia oraz późniejszej pracy w branży lotniczej, zapoznanie uczniów z lotniczym środowiskiem pracy. Młodzi ludzie poznają oferty edukacyjne szkół kształcących w zawodach: technik awionik, technik mechanik lotniczy, logistyk, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali.

To również okazja do poznania kulis pracy na lotniskach w Polsce. Na uczestników Salonu czeka instalacja multimedialna „Schody do Twojej Kariery", dzięki której przy użyciu nowoczesnej technologii VR 360, każdy może przenieść się na płytę lotniska Chopina i uczestniczyć w procesie obsługi naziemnej Dreamlinera Polskich Linii Lotniczych LOT wylatującego do Toronto. Ponadto można spróbować swoich sił w dwóch symulatorach lotu – szybowcowym, stworzonym na bazie autentycznego szybowca „PIRAT” oraz symulatora Cessny-152 z urządzeniami firmy SAITEC. Można również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu lotnictwa w „Lotniczym kole fortuny”.

Oferta jest skierowana nie tylko do uczniów, którzy planują swoją karierę zawodową w branży lotniczej, ale do wszystkich zainteresowanych poznaniem nowych technologii. W poniedziałek i wtorek, 18-19 marca, w godz. 16.00-18.00 wejście będzie otwarte dla warszawiaków.

W ramach Salonu odbywają się również warsztaty dla doradców zawodowych m.st. Warszawy, dotyczące prezentacji branży lotniczej, przedstawienia możliwości zdobycia pracy i osiągania kolejnych stopni w ścieżce rozwoju zawodowego, wskazania różnorodności stanowisk i pożądanych kompetencji na tych stanowiskach na podstawie testu projekcyjnego.

Salon Lotniczy LS Academy to inicjatywa organizowana w Warszawie po raz pierwszy. Współorganizatorami są miasto stołeczne Warszawa, LS Airport Services, LS Technics oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku, Technikum nr 9 Lotnicze, Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego, Technikum nr 11 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 12 im. Olimpijczyków Polskich.

„Warszawa dla uczniów”: indywidualne doradztwo dla nastolatków

Pomagamy warszawskim uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Już udało nam się zwiększyć liczbę doradców i ich dyżurów (w Pałacu Młodzieży i na ul. Starej). W związku z falą "podwójnego rocznika” organizujemy Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego w Pałacu Młodzieży. Pierwsze spotkanie cieszyło się tak dużym powodzeniem, że organizujemy spotkania w aż trzy weekendy (23-24 i 30-31 marca oraz 6-7 kwietnia) i obowiązują na nie zapisy online. Wydaliśmy nowy poradnik dla uczniów i rodziców. Warszawa ubiega się także o dotację unijną na program kształcenia nowych doradców zawodowych. Rozstrzygnięcie konkursu już w marcu.