Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Ruszył przetarg na ekologiczne autobusy

opublikowany: wtorek, 14. stycznia 2020 - 11:18, Tomasz Demiańczuk
Miejskie Zakłady Autobusowe fot. Miejskie Zakłady Autobusowe
To kolejny, duży przetarg na ekologiczne autobusy dla Warszawy.

To kolejny, duży przetarg na ekologiczne autobusy dla Warszawy. Miejskie Zakłady Autobusowe rozpoczynają przetarg na dostawę 160 niskoemisyjnych pojazdów napędzanych gazem CNG i LNG. Autobusy przyjadą do stolicy w latach 2021-2022.


Jako pierwsze w 2021 roku mają być dostarczone autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym (CNG). Będzie to 70 pojazdów – 40 o długości 12 metrów i 30 przegubowych. W kolejnym roku przyjdzie czas na gazowce napędzane paliwem skroplonym (LNG). 90 autobusów będzie dostarczanych wyłącznie w wersji przegubowej.

Nowe pojazdy poza niskoemisyjnym napędem będą posiadały wszystkie elementy bogatego wyposażenia charakterystycznego dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego – biletomaty, klimatyzacja, elektroniczna informacja, systemy przeciwpożarowe, monitoring i udogodnienia dla osób z ograniczoną mobilnością, niewidomych i niedowidzących.

Na koniec roku 2022 flota autobusów gazowych powinna osiągnąć w MZA 305 egzemplarzy. Tabor nisko- i zeroemisyjny będzie uzupełniało 160 autobusów elektrycznych i cztery hybrydowe.