Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Ruszają zapisy do programu „Lato w mieście”

opublikowany: środa, 16. maja 2018 - 13:45, Konrad Klimczak
Zapisy potrwają od 17 do 29 maja Zapisy potrwają od 17 do 29 maja

Trwają przygotowania do programu „Lato w mieście”. W czasie wakacji, od 25 czerwca do 31 sierpnia, warszawscy uczniowie będą mogli korzystać z bogatej oferty zajęć sportowych, edukacyjnych i kulturalnych. Zapisy potrwają od 17 do 29 maja. Do dyspozycji mieszkańców są koordynatorzy programu.


Program „Lato w mieście” adresowany jest do wszystkich warszawskich uczniów przebywających w stolicy podczas wakacji. Jego podstawowym celem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku oraz możliwości rozwijania zainteresowań w letnie miesiące.

W wakacyjnych placówkach edukacyjnych najmłodsi będą mogli skorzystać m.in. z zajęć rekreacyjnych, edukacyjnych, muzycznych, plastycznych czy teatralnych. Organizowane będą również aktywności poza placówkami, takie jak wyjścia do kina, lekcje muzealne, spektakle teatralne czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzielnicowe ośrodki sportu przygotowały również ofertę zajęć, które pomogą młodym warszawiakom doskonalić umiejętności sportowe. Nie zabraknie także zawodów, turniejów, konkursów i gier rekreacyjno-sportowych. Warszawski program „Lato w mieście” będzie realizowany również w dziewięciu szkołach specjalnych.  

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice muszą zapłacić jedynie za posiłki, z których korzystają wszystkie dzieci przebywające w wakacyjnych placówkach edukacyjnych. Podobnie jak w poprzednich latach, opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat także w wakacje na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. 

Zapisy do programu „Lato w mieście” prowadzone będą po raz pierwszy przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który od 17 maja od godz. 12.00 dostępny będzie pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Rodzice dzieci zainteresowanych programem logują się w systemie. Loginem jest pesel dziecka, hasło należy utworzyć samodzielnie.

Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów wakacyjnych należy wskazać szkoły i ułożyć je od najbardziej preferowanej do najmniej. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 10 jednotygodniowych turnusów, który trwa od poniedziałku do piątku. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych kończy pierwszy etap zapisów.

Podanie adresu mailowego umożliwi przesłanie informacji o wyniku zapisów w terminie 7 czerwca br. Na tym etapie rodzic nie musi odwiedzać szkoły, zgłoszenie dokonywane jest wyłącznie elektronicznie. 

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie. Złożenie, do 18 czerwca br. do godziny 15.00, potwierdzenia dokonania opłaty lub zaświadczenia o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane, jest warunkiem przyjęcia do programu „Lato w mieście”. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej prosimy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów.

Szczegółowe informacje dotyczące programu są na stronie internetowej miejskiego Biura Edukacji i stronach dzielnic, a także u koordynatorów programu - ich lista znajduje się tutaj.   

Program „Lato w mieście” jest organizowany i finansowany przez m.st. Warszawę.

Patronami medialnymi akcji są Radio ESKA oraz Super Express.